Reklama

Polityka i prawo

LOTTO ostrzega przed oszustami na Facebooku

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Podszywający się pod Totalizator Sportowy oszuści, ogłaszają na Facebooku fikcyjne konkursy, celem których jest wyłudzenie danych osobowych internautów. LOTTO wydało oficjalny komunikat w celu ostrzeżenia internautów przed oszustami.

Na Facebooku oszuści utworzyli fałszywy profil „Lotto Polska - Radość z wygranej”. Podszywając się pod oficjalną stronę Lotto oszuści ogłaszają fikcyjne konkursy, które mają na celu wyciągnięcie od internautów danych osobowych. Takie fałszywe konta pojawiają się od czasu do czasu, w związku z tym Totalizator Sportowy postanowił przestrzec przed braniem udziału w tego typu konkursach. Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO zapewnia też, że z podobnymi akcjami oszustów nie ma nic wspólnego.

- Profile te nielegalnie korzystają z logotypu LOTTO, najprawdopodobniej w celu uzyskania korzyści organizując fikcyjne konkursy. Przestrzegamy Państwa przed braniem udziału w tego typu konkursach - Państwa dane osobowe mogą być wykorzystane w sposób niezgodny z prawem. Jako Totalizator Sportowy nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne konsekwencje, które mogą państwa spotkać z tego tytułu – czytamy w komunikacie LOTTO.

Czytaj też: Fiński rząd planuje zwiększyć inwigilację obywateli

Totalizator Sportowy zapewnia, że robi wszystko, co w jego mocy, aby te profile zostały jak najszybciej usunięte. Informuje także, że jedynym oficjalnym profilem poświęconym produktom marki LOTTO jest „LOTTO. Radość wygrywania” pod adresem: https://www.facebook.com/markaLOTTO

Reklama

Komentarze

    Reklama