Reklama

Strona główna

USA: Firma Charlie wyszkoli żołnierzy z zakresu cyberbezpieczeństwa

Fot. Domena publiczna
Fot. Domena publiczna

Nowa firma Charlie zajmująca się szkoleniami z cyberbezpieczeństwa została aktywowana w Fort Sill w Lawton w Oklahomie. - Jestem naprawdę zaszczycony, że zostałem wybrany do prowadzenia najnowszego batalionu armii w tym przedsięwzięciu - powiedział ppłk Benjamin Sangster, Lt. Cyber Training Battalion commander.

Pułkownik Kenneth Rector, komendant US Army Cyber ​​School, otworzył ceremonię podkreślając, że uruchomienie tej firmy szkolącej kadry wojskowe jest ważnym krokiem, by w ciągu kilku następnych lat armia amerykańska mogła poczynić znaczne postępy w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. – Amerykańska armia jest zaangażowana w prowadzenie światowej klasy operacji w cyberprzestrzeni, i nie ma sobie równych w tym obszarze – mówił Kenneth Rector.

Jak pisze portal fifthdomain.com, spółka Charlie będzie szkolić żołnierzy bez względu na specjalność i rangę. W Charlie zatrudnienie znajdzie 24 instruktorów i programistów oraz dodatkowi administratorzy. Żołnierze będą mieli także zapewnione kursy elektroniczne ze specjalistycznych działań wojennych, technik i wsparcia. Grupy będą miały wielkość od 90 do 120 uczniów, a kurs taki potrwa od 22 tygodni do dziewięciu miesięcy.

Czytaj także: Check Point i Europol ostrzegają przed ransomware 

Zdaniem dowódcy Bena Sangstera, myślenie że usiądziemy sobie i ktoś inny będzie o nas dbał, jest skazane na porażkę. - Musimy być na bieżąco z naszymi przeciwnikami, a jeśli oni włamią się do naszych sieci i systemów, musimy być przeszkoleni w celu ochrony naszych systemów i tajnych informacji – powiedział Sangster.

Komentarze