Armia i Służby

USA: Do końca 2017 roku CYBERCOM pełnoprawnym dowództwem

Fot. Defense.gov/ Domena Publiczna
Fot. Defense.gov/ Domena Publiczna

Generał Burke "Ed” Wilson, zastępca głównego doradcy ds. cyberbezpieczeństwa Sekretarza Obrony USA, powiedział podczas IT Day of Warfighter firmy AFCEA NOVA, że amerykańskie władze wojskowe prowadzą zintensyfikowane wysiłki w kierunku wyłączenia CYBERCOM z podległego dowództwa NSA i powołanie go jako pełnoprawnej instytucji wojskowej.

Zdaniem Gen. Wilsona jest silne przekonanie większości rządu USA, aby CYBERCOM stał się niezależną od NSA instytucją. - Istnieje w tej kwestii silny konsensus i nie widzę nikogo, kto by przyszedł i powiedział, że to nie jest ważna rzecz do zrobienia w całym departamencie – powiedział gen. Wilson. Dodał, że jest na 99 procent pewny, że sprawa ta zostanie przeprowadzona jeszcze w 2017 roku.

Czytaj też: Senat USA rozpoczął przesłuchania w sprawie rosyjskich cyberataków

Według Wilsona będzie to ważny krok milowy, który sygnalizuje, że Stany Zjednoczone poważnie traktują wszystkie aspekty działań w cyberprzestrzeni. Mówiąc to, amerykański generał powołał się na operacje w sieci, operacje obronne i ofensywne, które Stany Zjednoczone prowadziły przede wszystkim w walce z tzw. Państwem Islamskim.

Komentarze