U.S. Army otwiera laboratorium cybernetyczne

1 sierpnia 2017, 12:35
Gen. Paul M. Nakasone, commander of U.S. Army Cyber Command

Amerykańskie Laboratorium Armii Stanów Zjednoczonych (The U.S. Army Research Laboratory, ARL) otworzyło specjalne laboratorium poświęcone badaniom zagadnień cyberbezpieczeństwa (Army Cyber-research Analytics Laboratory, ACAL), które umożliwia instytucjom przemysłowym oraz partnerom współfinansowanym przez budżet federalny dostęp do wrażliwych danych dotyczących cyberbezpieczeństwa w czasie rzeczywistym.

Nowa projekt badawczy powstał w wyniku współpracy z U.S. Army Cyber ​​Command.

Aktualnie ACAL obejmuje trzy rozproszone klastry komputerowe. Naukowcy będą mogli uzyskać dostęp do laboratorium zdalnie, aby ocenić pojawiające się zagrożenia w cyberprzestrzeni, takie jak np. zakłócenia komunikacji, wroga działalność hakerów. Następnie będą mogli szybko zanalizować problem i znaleźć rozwiązanie.

Czytaj też: Hakerzy w 90 minut włamali się do amerykańskich maszyn do głosowania

Generał Paul M. Nakasone, dowódca U.S. Army Cyber Command powiedział, że ACAL nie tylko "reprezentuje nową zdolność, ale też zupełnie nowy kierunek w rozwoju i wdrażaniu zdolności amerykańskiej armii do cyberobrony.

KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Antytroll
wtorek, 1 sierpnia 2017, 17:26

No to ruski z grup internetowych(Putinjugend) będą mieli przechlapane.Szkoda ze w Polsce nadaje rosyjska wylęgarnia trolli radio Sputnik i RT do tego spora liczba studentów za wschodniej granicy podszywających sie pod Polakow chwalących reżim Putina.