Reklama

Strona główna

Ukraina zacieśnia współpracę z Francją w dziedzinie cyberbezpieczeństwa

Fot. Виктор Г. Алексеев / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Виктор Г. Алексеев / Wikimedia / domena publiczna

Resort spraw wewnętrznych Ukrainy rozszerza swoją współpracę z Francją w dziedzinie bezpieczeństwa społeczeństwa obywatelskiego oraz przeciwdziałania cyberatakom. W tej sprawie spotkali się w Kijowie minister spraw wewnętrznych Arsen Avakow  i Isabelle Dumont, ambasador Francji na Ukrainie.

- Francja i Ukraina rozwijają współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa społeczeństwa obywatelskiego i zwalczania cyberprzestępczości. Chciałbym podziękować za wsparcie i znaczny wkład Francji w reformę ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych – napisał minister Avakov w oświadczeniu wydanym po spotkaniu z ambasador Francji.

Obie strony podczas spotkania uzgodniły, że zorganizowane zostaną szkolenia z udziałem przedstawicieli Ukrainy i Francji.

Czytaj też: NATO wzmocni cyberbezpieczeństwo Ukrainy

Z kolei francuska ambasador Isabelle Dumont powiedziała, że że ukraińskie ministerstwo spraw wewnętrznych zdołało poprawić sytuację w zakresie bezpieczeństwa w kraju w krótkim okresie. Dumont wyraziła również nadzieję, że Ukraina zwiększy poziom współpracy z Unią Europejską w dziedzinie zarządzania bezpieczeństwem granic.

Reklama

Komentarze

    Reklama