Reklama

Technologie

Prototyp komputera Apple na aukcji. Projektował go Jobs, składał Wozniak

Steve Jobs podczas wystąpienia
Steve Jobs podczas wystąpienia
Autor. Photo by Tom Coates/ Wikimedia Commons CC BY 2.0

Na aukcję został wystawiony prototyp komputera Apple-1, którego wartość sięgnęła już blisko 280 tys. dolarów. Docelowo – według szacunków – może kosztować nawet 500 tys. dolarów.

Reklama

Prototyp dla Apple-1 (Apple Computer A), oryginalnego komputera stacjonarnego Apple został wystawiony na aukcję w domu aukcyjnym RR Auction. Był ręcznie lutowany przez współzałożyciela firmy, Steve'a Wozniaka w 1976 roku – przypomina amerykański Business Insider, a projektowany przez samego Steve'a Jobsa.

Reklama

Założyciele Apple zaprezentowali urządzenie właścicielowi sklepu komputerowego Paulowi Terrellowi, chodziło o pierwsze duże zamówienie technologicznych geeków.

Maszyna ma drobne uszkodzenia (m.in. pęknięcie), ale redakcja podkreśla, że to „rzadki produkt”, więc cena i tak może sięgnąć pół miliona dolarów.

Reklama

Czytaj też

Inne prototypy Apple

Przykładowo, w ubiegłym roku komputer Apple-1, zbudowany w domu Jobsa, finalnie został wylicytowany za 400 tys. dolarów. Model był jednym z 200 zaprojektowanych przez Woźniaka. Inny został z kolei sprzedany za 470 tys. dolarów dwa lata temu w Londynie.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama