Reklama

Technologie

Prawie tysiąc szkół w Ukrainie z Wi-Fi w schronach

Autor. Michał Bruszewski/Defence24.pl

Wnioski o podłączenie Wi-Fi w schronach złożyło ponad cztery tysiące szkół, prawie tysiąc z nich ma już dostęp do internetu, poinformował w piątek na Telegramie minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow - donosi Ukrinform.

Reklama

„Do udziału w programie Wi-Fi w schronach zgłosiło się 4032 szkół, 962 placówki oświatowe mają już internet, inne wkrótce dostaną” – napisał minister.

Reklama

Fiodorow przypomniał: aby uzyskać sprzęt Wi-Fi, przedstawiciel instytucji edukacyjnej musi wypełnić formularz online. Również właściciele firm telekomunikacyjnych mogą złożyć wniosek, klikając w stosowny link na stronie ministerstwa.

Czytaj też

Jak donosi Ukrinform, według ministra edukacji i nauki Serhija Szkarlety około 41 proc. instytucji edukacyjnych w Ukrainie jest gotowych do kształcenia w pełnym wymiarze godzin w nowym roku szkolnym.

Reklama

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama