Reklama

Technologie

Kolejny gracz wkracza do świata metawersum

Na czym polega działanie Mocopi?
Na czym polega działanie Mocopi?
Autor. Sony/ strona internetowa

Po tym, jak ponad rok temu Mark Zuckerberg zapowiedział stworzenie metawersum, a kilka tygodni temu o wykreowaniu własnej wersji poinformował Apple, teraz na podobny krok zdecydowało się Sony.

Reklama

Mocopi – bo tak nazywa się najnowsze urządzenie japońskiej marki, to system monitorowania ruchu, który pozwala na śledzenie przemieszczania się ciała i stworzenie naszego avatara w czasie rzeczywistym.

Reklama
Mocopi od Sony ma umożliwić stworzenie własnego avatara
Mocopi od Sony ma umożliwić stworzenie własnego avatara
Autor. Sony/ materiały prasowe
Reklama

Zestaw składa się z szczęściu opasek kalibrujących, które można umieścić na częściach ciała, a następnie połączyć się z aplikacją. Tam tworzy się postać, której ruchami steruje użytkownik.

YouTube cover video

Sony zapowiedziało przedstawienie zestawu do tworzenia oprogramowania (SDK) 15 grudnia. Do jego zadań ma należeć łączenie danych, dotyczących przechowywania ruchu z usługami matawersum.

Czytaj też

Dla kogo produkt Sony?

Według Engadget, nowość od Sony będzie przeznaczona nie tylko do osób interesujących się tematyką metawersum. Zdaniem autorów artykułu produkt będzie mógł cieszyć się szczególnym zainteresowaniem grafików oraz producentów filmowych. Czy tak będzie w rzeczywistości (niewirtualnej)? Zobaczymy.   

Mocopi trafi na rynek japoński na początku przyszłego roku i ma kosztować około 360 dolarów. Czy i kiedy pojawi się w Europie? Na razie nie wiadomo.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama