Reklama

Technologie

Apple stworzy własne metawersum?

fot.  Zhiyue Xu/ Unsplash/ Domena publiczan
fot. Zhiyue Xu/ Unsplash/ Domena publiczan

Apple ogłosił nabór inżynierów, którzy będą odpowiadać za stworzenie rzeczywistości wirtualnej, mającej pojawić się w ich najnowszych zestawach słuchawkowych. Czy oznacza to początek kolejnej rywalizacji z Metą, tym razem w kontekście metawersum?  

Reklama

Czy przedstawienie najnowszych planów dotyczących rozwoju sektora AR (Augmented Reality - rozszerzonej rzeczywistości) jest równoznaczne z rywalizacją z Metą w kontekście budowy metawersum?

Reklama

Jak informuje Business Insider , szef Apple'a, Tim Cook nie chce używać tego określenia w kontekście technologii nad którą ma pracować koncern. Apple stawia na rozwój VR (Virtual Reality - wirtualnej rzeczywistości) oraz AR, ale ich zdaniem nie jest to równoznaczne z tworzeniem rzeczywistości podobnej do tej, w którą inwestuje Mark Zuckerberg.

Czytaj też

Wirtualna a rozszerzona rzeczywistość

Czym dokładnie jest rzeczywistość rozszerzona? Jak opisuje to VRpoint , w odróżnieniu od VR - skupiającego się w pełni na rzeczywistości wirtualnej - AR polega na „nałożeniu" w czasie rzeczywistym elementów świata stworzonego komputerowo na świat realny, widziany oczami kamery. Urządzeniem, które korzysta z takiej innowacji mogą być np. specjalne zestawy słuchawkowe.

Reklama

Apple zapowiada, że tego typu słuchawki pojawią się na rynku w 2023 roku.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama