Reklama

Technologie

Exatel rozbuduje sieć GovNet

Ilustracja: EXATEL [exatel.pl]

Exatel poinformował o zawarciu umowy z MSWiA. W jej ramach rozbudowana zostanie sieć GovNet, która stanie się „ogólnopolską siecią rządową”.

Reklama

GovNet jest siecią zarządzaną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W jej ramach udostępnianie są usługi takie jak: SRP (system Rejestrów Państwowych), wideokonferencje, telefonie tradycyjne i VolP (na rzecz administracji rządowej). Najnowsza umowa przyczyni się wykorzystania sieci do wsparcia pracy stacji epidemiologiczno-sanitarnych.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Zdaniem Szymona Rumana, wiceprezesa firmy [ Exatel], cytowanego przez TelkoIn , „sieć GovNet zostanie rozbudowana do poziomu powiatów, co w praktyce spowoduje, że stanie się ogólnopolską siecią rządową, posiadającą bardzo wysokie przepustowości".

Kontrakt dotyczący rozbudowy sieci GovNet opiewa na kwotę prawie 47 milionów złotych. Środki na to przedsięwzięcie pochodzą z unijnego projektu POPC REACT-EU „Podniesienie poziomu bezpieczeństwa sieci teleinformatycznej używanej w ramach Państwowej Inspekcji Sanitarnej poprzez rozbudowę rządowej sieci teletransmisyjnej GovNet".

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama