Reklama

Technologie

EXATEL prezentuje system TAMA PRO7. Ochrona przed DDoS wchodzi na wyższy poziom

Autor. Fot. Exatel/Twitter

Exatel zaprezentował najnowszy system ochrony przed atakami DDoS. TAMA PRO 7 ma być rozwiązaniem skutecznie chroniącym użytkowników przed jednymi z najczęstszych ataków w sieci.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Podczas konferencji EXATEL Telco Summit firma przedstawiła najnowszą wersję systemu chroniącego przez atakami DDoS (ang. Distributed Denial of Service).

Reklama

Jak wskazał Rafał Magryś, wiceprezes zarządu EXATEL, ataki DDoS powodują wielkie szkody wizerunkowe i finansowe. „Jako EXATEL odpowiadamy na te ataki i prezentujemy system anty-DDoS o nazwie TAMA PRO 7" - zapowiedział. „To system ciągle skalowany, rozwijany, stworzony w 100 proc. w Polsce. To najlepszy system w historii firmy EXATEL" – przekonywał Magryś.

Czytaj też

Sprawdzona w boju

System TAMA funkcjonuje na rynku od 2020 roku. Dotychczas skorzystało z niego 134 klientów, takich jak operatorzy, banki czy instytucje administracji publicznej. Firma EXATEL zapowiada dalszy rozwój systemu. „To jest rozwiązanie sprawdzone w boju, wyróżniające się na rynku technologii ochrony DDoS" – stwierdził Karol Wróbel, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa w EXATEL.

Reklama

„Mówimy o efekcie ścisłej współpracy Departamentu Bezpieczeństwa z zespołem R&D" – kontynuował i mówił też na temat technicznych walorów systemu TAMA.

„Trendy ataków wskazują, że jest ich coraz więcej i są coraz bardziej finezyjne, wielowektorowe. Ataki wolumetryczne nie przechodzą do lamusa. Jest wprost przeciwnie." – mówił. Zapewniał też, że kolejnym krokiem w rozwoju TAMY będzie skupienie się na skutecznej realizacji ochrony aplikacyjnej.

Jak działa TAMA?

Jak w praktyce działa system TAMA? Po cyberataku TAMA dokonuje jego detekcji. Później rozpoczyna ona mitygację złych połączeń. Tama na żywo raportuje statystyki połączeń, a po tym serwis jest znowu gotowy do działania.

System działa w infrastrukturze EXATEL, a dokładnie w Data Center tej firmy. TAMA PRO 7 współdziała także z dotychczas istniejącą TAMĄ.

„Cały ruch klienta chroniony jest przez cały czas. TAMA pozwala reagować na ataki w bardzo szybki sposób, wręcz w sposób instant. Odpowiada ona na wysublimowane ataki dosłownie w sekundę" – tłumaczył Karol Wróbel.

"Dokładnie, dobrze, szybko"

Podczas warsztatów technologicznych w drugiej części konferencji omawiano szczegóły techniczne systemu TAMA PRO 7. Więcej na ich temat mówił Patryk Szweda, architekt oprogramowania w EXATEL. „Nie sprzedajemy oprogramowania, które coś robi. Sprzedajemy usługę realizowaną przez specjalistów z doświadczeniem ochrony w sieci" –  stwierdził.

„Tama PRO 7 monitoruje ciągle ruch w obu kierunkach, dokonuje filtracji nieprawidłowych pakietów i monitoruje stan połączenia. Jest to szczególnie istotne w przypadku finezyjnych ataków DDoS" – kontynuował Szweda dodając, że TAMA przypomina firewalle, z tą różnicą, że te są podatne na ataki DDoS.

„TAMA nie jest podatna na wszystkie cechy zapory ogniowej. Z ich cech bezpośrednio wynika podatność na ataki DDoS, a TAMA nie" – dodał.

Autor. Fot. Michał Górski/CyberDefence24

„Nie chcemy podejmować decyzji na podstawie strzępków informacji, ale chcemy mieć dużą dozę pewności podczas podejmowania decyzji w ochronie" – stwierdził Szweda. „To jest nasza sieć i możemy ją chronić jako całość" – podsumował.

System będzie dostępny dla klientów od 1 czerwca.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama