Reklama

Strefa Samsung

Zgubiony telefon. Jak go szybko znaleźć?

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra
Autor. Samsung

Zgubienie telefonu nie należy do zjawisk przyjemnych. Nerwy, strach, obawy o bezpieczeństwo związane z ryzykiem utraty urządzenia z cennymi danymi. Jak ochronić zawartość w telefonie i szybko go znaleźć? Jest na to sposób.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Reklama

Z pewnością każdy zna to uczucie, gdy nasz telefon w tajemniczy sposób nagle „znika”. Na domiar złego, dzieje się to zwykle wtedy, gdy np. nie mamy czasu lub potrzebujemy go natychmiast. Przed sekundą jeszcze z niego korzystaliśmy, a teraz… szukamy, nierzadko w stresie, wzburzeniu i popłochu. Nie raz przychodzi na myśli powiedzenie: „zapadł się pod ziemię” lub „złośliwość rzeczy martwych”.

Czytaj też

Gdzie gubimy telefony?

Na zjawisko gubienia telefonów zwrócił uwagę Samsung . Koncern przytacza wynik ankiety BDG Studios/OnePoll, w której udział wzięło tysiąc przedstawicieli pokolenia Z.

Reklama

Według odpowiedzi, 14 proc. osób przyznało, że każdego dnia gubi swój telefon. Gdzie? Tu pojawia się wiele miejsc – od toalety, przez samochody, po kuchnię i ogród. Wśród najdziwniejszych można wskazać na np. lodówkę lub… „pod moim psem”.

Czytaj też

Bezpieczeństwo i szybkie znalezienie

I tu Samsung przychodzi z pomocą. „Bezpłatna usługa Find My Mobile pozwala szybciej znaleźć telefon. Po jej uruchomieniu urządzenie zadzwoni z maksymalną głośnością, aby właściciel mógł je usłyszeć” – wskazuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu Samsung Polska.

W przypadku zgubienia urządzenia niebagatelną rolę odgrywa bezpieczeństwo. Przecież smartfony są cennymi nośnikami danych (prywatnych, bądź służbowych). Stanowią narzędzie pracy, rozrywki, kontaktu z innymi. W wielu przypadkach zastępują komputery czy laptopy. Gdyby nasz telefon wpadł w niepożądane ręce, mogłoby się to wiązać z poważnymi konsekwencjami.

Rozwiązanie Find My Mobile od Samsung pozwala w sposób zdalny zabezpieczyć smartfon poprzez zablokowanie jego ekranu. „Dzięki temu mamy pewność, że nasza prywatność jest chroniona, bez względu na to, gdzie znajduje się telefon” – podkreśla z kolei Maciej Smyk, Pre-sales Manager z Samsung R&D Institute Poland.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama