Reklama

Strefa Samsung

Szybsze i bezpieczniejsze korzystanie ze współdzielonych urządzeń

Autor. Samsung Newsroom Media Library

Automatyczne uzupełnianie zamiast ręcznego logowania? Większa ochrona danych użytkowników korzystających z urządzeń współdzielonych? To tylko kilka z udogodnień wprowadzonych przez Samsung.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Samsung wprowadza Autofill App – nową aplikację służącą do automatycznego uzupełniania danych. W menadżerze haseł korzysta ona ze struktury automatycznego uzupełniania informacji o użytkownikach (nazwa i hasła, którymi się posługują).

Reklama

Ale to nie wszystko. Automatyzowany ma być bowiem cały przepływ logowania, tworząc w ten sposób doświadczenie podobne do pojedynczego logowania SSO (ang. Single Sign-On). Dzięki temu nie będziemy już musieli pamiętać wielu różnych haseł.

Knox Authentication Manager zapisuje i automatycznie wypełnia dane uwierzytelniające użytkowników w aplikacjach służbowych, które wymagają ręcznego logowania.

Reklama

Urządzenia współdzielone i ochrona danych

W przypadku floty urządzeń współdzielonych szczególnie istotna powinna być dbałość o ochronę danych poszczególnych użytkowników.

Knox Suite, dzięki Knox Authentication Manager, posiada wszystkie zalety, którymi może poszczycić się skuteczny menadżer haseł. Automatyzuje logowanie użytkowników, a przy tym ułatwia zarządzanie urządzeniami, co z kolei wpływa na szybsze i bezpieczniejsze korzystanie ze współdzielonych urządzeń.

W celu przyspieszenia procesu logowania na współdzielonych urządzeniach, menadżer uwierzytelniania Knox współpracuje z UEM, czyli Unified Endpoint Management. Jak to dokładnie wygląda?

"Nowy użytkownik loguje się do programu uruchamiającego urządzenia udostępnione wspomnianemu UEM, a później dokonuje rejestracji w menadżerze uwierzytelniania Knox" - powiedział Kamil Grondys, Starszy Architekt ds. Rozwiązań w Samsung Electronics Polska.

Obecnie Knox Authentication Manager współpracuje z trzema rozwiązaniami UEM - Samsung Knox Manage, SOTI MobiControl oraz VMWare Workspace ONE.

Czytaj też

Uwierzytelnianie twarzy

Knox Authentication Manager może być używany do uwierzytelniania twarzy w celu automatyzacji procesu logowania na współdzielonych urządzeniach.

"Opcja uwierzytelniania twarzy daje możliwość jej rejestracji i utworzenia kodu PIN podczas rejestracji w menadżerze uwierzytelniania Knox. W celu zalogowania się na współdzielonym urządzeniu dany użytkownik wprowadza PIN i skanuje twarz, a Knox Authentication Manager automatyzuje logowanie" - tłumaczy Maciej Smyk, Mobile B2B Pre-Sales Leader EMEA w Samsung.

Sposoby na zaoszczędzenie czasu

Podsumowując, istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto skorzystać z Knox Authentication Manager. Jednym z nich jest oszczędność czasu.

"Dzięki automatyzacji logowania Knox Authentication Manager skraca czas logowania z 30-40 sekund nawet do 8 sekund. W szybszym logowaniu pomaga też wspomniana chociażby biometria twarzy" - zwrócił uwagę Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Samsung.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama