Reklama

Strefa Samsung

Standardy komunikacji mobilnej. Badacze Samsung w elitarnym gronie

Younsun Kim i Andrew Bennett z Samsung Research
Younsun Kim i Andrew Bennett z Samsung Research
Autor. materiały prasowe Samsung

Younsun Kim i Andrew Bennett z Samsung Research zostali wybrani na przewodniczących grup roboczych 3GPP - największej na świecie organizacji, która zajmuje się rozwojem standardów komunikacji mobilnej.

Reklama

Artykuł sponsorowany

Badacze z firmy Samsung Electronics zostali wybrani na przewodniczących dwóch grup roboczych w Third Generation Partnership Project (3GPP) - największej na świecie organizacji, zajmującej się opracowywaniem standardów telekomunikacyjnych.

Reklama

Jak czytamy w komunikacie Younsun Kim i Andrew Bennett na co dzień pracują w Samsung Research, czyli centrum badawczo-rozwojowym firmy Samsung. Teraz zostali przewodniczącymi grupy roboczej ds. dostępu sieci radiowej (Younsun Kim) oraz grupy roboczej ds. aspektów usług i systemu (Andrew Bennett).

Czytaj też

Younsun Kim został po raz pierwszy mianowany na funkcję przewodniczącego w maju 2021 roku i teraz został wybrany ponownie na dwuletnią kadencję. „3GPP opracowuje standard dla 5G-Advanced, by dalej ulepszać technologię 5G. Dołożymy wszelkich starań, aby standard 5G-Advanced zawierał innowacje, które mogą mieć kluczowy wpływ na doświadczenia konsumentów” - zapowiedział Kim.

Reklama

Natomiast Bennett był przez cztery lata wiceprzewodniczącym grupy, by teraz zostać jej liderem. „Będziemy współpracować z firmami członkowskimi 3GPP nie tylko w zakresie standardu 5G-Advanced, który jest obecnie opracowywany, ale także w przygotowaniach do 6G” – podkreślił. Jak dodał, spodziewa się, że sieci i urządzenia w standardzie 6G będą dostępne około 2030 roku. 3GPP (Third Generation Partnership Project) została założona w 1998 roku i zajmuje się opracowywaniem globalnego, jednolitego standardu komunikacji mobilnej. 3GPP zrzesza firmy i organizacje z całego świata - w tym Samsung, Qualcomm, Apple, Ericsson, Nokia, Huawei i wiele innych.

Czytaj też

W Polsce działa Samsung R&D Institute Poland, które jest jednym z największych centrów badawczo-rozwojowych w naszym kraju. Biura ulokowane są w Warszawie i Krakowie, gdzie powstaje wysokiej jakości oprogramowanie dla produktów Samsung Electronics. W ramach współpracy eksperci działają wspólnie ze spółkami zależnymi w Europie, USA i w Azji. Praca inżynierów wpływa na przyszłość działania m.in. flagowych modeli smartfonów i telewizorów, sieci mobilnych, multimediów, produktów AGD, robotów czy inteligentnych budynków.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama