Reklama

Strefa Samsung

Przyszłość sztucznej inteligencji. Dokąd zmierzamy?

AI do samsunga
Autor. Mike MacKenzie/Flickr/CC BY 2.0

W jaki sposób sztuczna inteligencja odmieni naszą codzienność? Wpływ AI na wiele aspektów życia omówią wybitni specjaliści podczas wydarzenia organizowanego przez firmę Samsung. Start wkrótce.

Reklama

Już niebawem, bo w dniach 8-9 listopada br., odbędzie się konferencja Samsung AI Forum. To już szósta edycja wydarzenia, podczas którego dojdzie do spotkania wybitnych naukowców i specjalistów zajmujących się na co dzień sztuczną inteligencją. 

Reklama

Konferencja stanowi doskonałą okazję do wymiany informacji oraz przedstawienia najnowszych osiągnięć w dziedzinie AI. W jej trakcie eksperci przedyskutują również kierunki przyszłych badań nad tą przełomową technologią. 

Autor. Samsung/news.samsung.com

Czytaj też

Lepsza przyszłość

Dzień pierwszy konferencji przebiegnie pod hasłem: „Kształtowanie przyszłości z wykorzystaniem sztucznej inteligencji oraz półprzewodników”. Gospodarzem będzie Samsung Advanced Institute of Technology (SAIT).

Reklama

8 listopada omówione zostaną takie kwestie, jak np. status i kierunek badań nad AI. Wśród ekspertów wystąpi m.in. Jong-Hee (JH) Han (wiceprezes, CEO i dyrektor pionu Device eXperience w Samsung Electronics).

Tegoroczne forum AI jest miejscem do dyskusji na temat kierunku badań nad AI, aby stworzyć lepszą przyszłość poprzez zastosowanie tej technologii w różnych dziedzinach, zwłaszcza w półprzewodnikach.
Gyo-Young Jin, prezes i dyrektor SAIT, a także współprzewodniczący Samsung AI Forum

Ponadto, wręczone zostaną nagrody Samsung AI Researcher of the Year, a na uczestników czekać będzie wiele innych atrakcji i ciekawostek. 

Czytaj też

AI a codzienność

Drugi dzień to koncentracja przede wszystkim na skalowaniu AI do poziomu otaczającej rzeczywistości. Gospodarzem będzie Samsung Research.

W tym czasie eksperci mają zająć się popularnymi kwestiami odnoszącymi się do sztucznej inteligencji, które mają ważny wpływ na nasze codzienne życie. Wśród zagadnień znajdzie się np. cyfrowy człowiek, czy technologia robotyki. 

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się wybitni specjaliści, a wśród nich m.in. Sebastian Seung (prezes i dyrektor Samsung Research), Daniel Lee (wicedyrektor generalny i dyrektor Global AI Center w Samsung Research) oraz Dieter Fox (starszy dyrektor ds. badań nad robotyką w firmie NVIDIA).

Tegoroczne Samsung AI Forum będzie miejscem, w którym uczestnicy będą mogli lepiej zrozumieć różne prowadzone obecnie badania nad AI pod kątem „skalowania AI do poziomu otaczającej rzeczywistości, aby zwiększyć wartość naszego życia”.
Dr Sebastian Seung, prezes i dyrektor Samsung Research

Czytaj też

Rejestracja wciąż jest otwarta

Warto podkreślić, że w tym roku wydarzenie odbędzie w formule stacjonarnej. Organizator gwarantuje, że forum będzie transmitowane na YouTube (kanał Samsung Electornics). 

Rejestracja jest otwarta – zapisać można się na stronie AI Forum. Każdy z uczestników będzie miał możliwość zadania pytań online w trakcie wydarzenia.

Samsung Polska jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Na podstawie informacji prasowej

Reklama

Komentarze

    Reklama