Reklama

Strefa Samsung

Oddajesz telefon do naprawy i boisz się o dane? Jest rozwiązanie

Ta funkcja w telefonach Samsung będzie przydatna dla użytkowników
Ta funkcja w telefonach Samsung będzie przydatna dla użytkowników
Autor. Samsung/ biuro prasowe

Tryb serwisowy w urządzeniach Samsunga trafia na rynek globalny. Najnowsza funkcja będzie stopniowo pojawiać się w smartfonach z serii Galaxy.

Reklama

Prace nad wspomnianym trybem trwały od kilku miesięcy. W lipcu br. w Korei Południowej przeprowadzono testy, którym poddano tryb serwisowy w telefonach Galaxy S21.

Reklama

Jak informuje firma, najbliższe dni przyniosą ekspansję na rynek globalny. Wiemy też, że proces jego wdrażania będzie kontynuowany także w przyszłym roku.

Czytaj też

Czym jest tryb serwisowy?

Tryb serwisowy to narzędzie pozwalające na stworzenie osobnego profilu użytkownika przed oddaniem urządzenia do serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu oddanie telefonu do naprawy nie będzie wiązać się z obawą o udostępnienie prywatnych informacji firmie serwisującej nasz smartfon.

Reklama

„Pracownik serwisu może korzystać z podstawowych funkcji telefonu, nie mając przy tym dostępu do jakichkolwiek prywatnych informacji" – podaje Samsung.

Uruchomienie wspomnianego trybu spowoduje też brak możliwości włączenia aplikacji zainstalowanych przez użytkownika telefonu. Jeśli w trybie serwisowym zostaną utworzone nowe konta, to po przejściu do trybu docelowego, zostaną one automatycznie wykasowane.

Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Reklama

Komentarze

    Reklama