Reklama

Strefa Samsung

Managed Service Providers. Profesjonalna pomoc dla firm

Samsung for business
Fot. Samsung Newsroom Library

Wdrażanie nowoczesnych technologii jest procesem coraz bardziej złożonym. Dlatego rośnie liczba firm zainteresowanych otrzymaniem wsparcia od dostawców usług zarządzanych (ang. Managed Service Providers).

Artykuł sponsorowany

MSP to strategiczni partnerzy i rozbudowane grono specjalistów, którzy zdalnie i 24 godziny na dobę zajmują się zarządzaniem infrastrukturą IT i zapewnianiem bezpieczeństwa danych. To oni identyfikują i rozwiązują konkretne problemy, zanim te zakłócą działanie danej instytucji. Dzięki nim przedsiębiorstwa mają więcej czasu na rozwój innowacji.

Do wzrostu znaczenia dostawców usług zarządzanych niewątpliwie przyczyniła się pandemia. To przez nią życie online stało się jeszcze bardziej powszechne, a praca w trybie hybrydowym i zdalnym zyskała na popularności. To z kolei wpłynęło na potrzebę zwiększenia inwestycji w cyberbezpieczeństwo.

Czytaj też

Samsung i MSP

Firmy, które myślą o skutecznym działaniu na rynku nie mogą bagatelizować kwestii związanych z IT. Dlatego też - decydując się na współpracę z dostawcami MSP i przekazując im część kompetencji, dotyczących zarządzeniem siecią - zyskują więcej czasu na rozwój i kontakt z klientem. To także dzięki MSP firmy są w stanie przezwyciężać bariery w adoptowaniu nowych technologii.

Jak w działania MSP angażuje się Samsung? „Dzięki programowi partnerskiemu Samsung Knox małe i średnie przedsiębiorstwa zyskują pomoc w przeniesieniu najtrudniejszych działań na konkretnych specjalistów” – mówił Maciej Smyk z Samsung Polska.

„Warto pamiętać, że wybierając MSP z certyfikatem Knox decydujemy się na współpracę z autoryzowanym partnerem firmy Samsung. To z kolei oznacza bezpieczne działania i usługi na najwyższym możliwym poziomie” – komentuje Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Samsung Electronics Polska.

Współpraca z MSP Knox to także dodatkowa forma ochrony.

Czytaj też

Komentarze