Reklama

Strefa Samsung

Jak przenieść dane na nowy telefon? Sięgnij po Smart Switch

Samsung Galaxy Z Fold5
Samsung Galaxy Z Fold5
Fot. Samsung

Po zakupie nowego telefonu zwykle pojawia się zagwozdka: jak w prosty i szybki sposób przenieść dane ze starego urządzenia i co zrobić, aby nie konfigurować wszystkiego od początku? Wystarczy sięgnąć po inteligentną aplikację od Samsung. Kilka kliknięć i sprawa rozwiązana. Łatwo i bezpiecznie.

Artykuł sponsorowany

Smartfony oraz inne urządzenia (m.in. tablety, laptopy, smartwatche) towarzyszą nam niemalże zawsze i wszędzie. Stały się integralną częścią naszego życia. Wykorzystujemy je do różnorodnych celów: od kontaktu z innymi, przez pracę i wykonywanie zadań służbowych, po rozrywkę i umilanie sobie czasu. 

W efekcie nasze urządzenia są ogromną bazą danych, którą stale rozszerzamy. Zdjęcia, filmy, dokumenty, muzyka, aplikacje… Ich liczba rośnie i wielu z nas nie chce stracić tego, co nagromadziła. 

Z czasem jednak przychodzi moment, kiedy musimy wymienić sprzęt na nowszy. Wtedy pojawia się pytanie: „a co z danymi?”. Spokojnie. Tu z pomocą przychodzi aplikacja Smart Switch od Samsung, która jest łatwym narzędziem do migracji plików i nie tylko.

Czytaj też

Nie tylko zdjęcia i filmy

Wspomniane rozwiązanie pozwala na kopiowanie i przesyłanie danych między urządzeniami. Sprawdza się na sprzętach z systemami iOS, Android, Windows Mobile, Windows, macOS. Mogą to być smartfony, tablety, smartwatche a nawet komputery PC

Co ważne, Smart Switch służy nie tylko do transferu zdjęć czy filmów, lecz pozwala na przesyłanie np. zapisanych wiadomości, widżetów, listy kontaktów lub sieci WiFi z hasłami, aplikacji wraz z wcześniejszymi konfiguracjami, kalendarza z ważnymi datami czy godziny pobudki (budzik). Wszystko to, bez żadnych zmian, wyląduje na naszym nowym urządzeniu. A dane ze starego pozostaną nienaruszone

„Ważna jest tu jednak pamięć docelowego sprzętu. Musi być taka sama lub większa niż w poprzednim” – tłumaczy Arkadiusz Markiewicz-Zaradny z Samsung. W przypadku jego firmy nie powinno być z tym problemu, bo nowe produkty marki mają coraz większą pojemność.

Czytaj też

Jak przenieść dane do nowego telefonu?

Jeśli zdecydowaliście się na zakup np. nowego Galaxy, nie musicie przejmować się instalacją Smart Switch, bo apka jest już fabrycznie wgrana. W przypadku produktów innych marek należy pobrać ją z dedykowanych sklepów (np. Google Play czy App Store). Jest to całkowicie bezpłatne.

Sam proces nie jest trudny. Parę kliknięć i po sprawie. Wszystkie pliki oraz osobiste ustawienia szybko wylądują na nowym urządzeniu. Jak to zrobić? Zobaczcie sami:

YouTube cover video
Przenoszenie danych z wykorzystaniem Smart Switch – Galaxy Explained

Komentarze