Reklama

Cyberbezpieczeństwo

Samsung Knox Matrix. Rewolucja w podejściu do bezpieczeństwa

Na czym polega ochrona zapewniana przez Samsung Knox Matrix?
Na czym polega ochrona zapewniana przez Samsung Knox Matrix?
Autor. materiały prasowe Samsung

Nasze życie staje się coraz bardziej online: jesteśmy nieustannie obecni w sieci – wszystko dzięki postępującej cyfryzacji. Łączność jest wszędzie: znajdziemy ją m.in. w rozwiązaniach smart home (inteligentnego domu) czy w urządzeniach codziennego użytku. W tym wszystkim nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw technologii, należy zadbać o właściwą ochronę urządzeń i sieci.

Reklama

Artykuł sponsorowany

O bezpieczeństwie urządzeń powinien pamiętać każdy z nas. Zarządzanie tym obszarem ułatwi rozwiązanie Samsung Knox Matrix, zaprezentowane podczas konferencji Samsung Developer (SDC).

Reklama

"Ochrona naszego sprzętu powinna być kompleksowa, oparta na współpracy i przebiegać w czasie rzeczywistym, by walczyć z zagrożeniami współczesnego świata i gwarantować stałe bezpieczeństwo użytkownikom" - zaznacza Tomasz Chomicki, dyrektor ds. rozwoju biznesu w firmie Samsung.

Jak dodaje, bezproblemowa łączność i obsługa urządzeń to jedno, ale często poprzez rutynę i wykonywanie codziennych czynności zapominamy o najważniejszym. "Nigdy nie można całkowicie uwolnić się od obaw związanych z potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa" - podkreśla.

Reklama

Czytaj też

Podejście do bezpieczeństwa: Samsung Knox Matrix

Ze względu na ochronę wielu urządzeń Samsung opracował Samsung Knox Matrix - koncepcję z wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Samsung Knox Matrix będzie działał jak prywatny system blockchain użytkownika, w którym podłączone urządzenia zwiększają bezpieczeństwo, dzięki wielowarstwowemu wzajemnemu monitorowaniu. Na czym polega to w praktyce? Samsung Knox Matrix będzie udostępniać dane uwierzytelniające między urządzeniami i chronić poufne informacje nawet między zaufanymi sprzętami w ramach inteligentnego domu. W ten sposób uchroni to użytkownika przed nieautoryzowanym dostępem i ułatwi proces logowania.

Niezależnie od systemu, rozwiązanie Samsung Knox Matrix będzie w stanie zapewnić ujednolicony zestaw zabezpieczeń. Jednocześnie firma będzie rozwijała wspólne standardy bezpieczeństwa dla różnych urządzeń Samsung.

Tym samym użytkownicy nie będą musieli rezygnować z korzystania ze sprzętu w ramach Smart Home i obawiać się o ewentualne luki w zabezpieczeniach dzięki silnym, zróżnicowanym praktykom bezpieczeństwa.

Czytaj też

Samsung jest partnerem głównym serwisu CyberDefence24.pl.

Reklama

Komentarze

    Reklama