Reklama

Strefa Banku Pekao SA

Logowanie dwuskładnikowe. Czym jest i dlaczego warto z niego korzystać?

Logowanie dwuskładnikowe
Logowanie dwuskładnikowe
Autor. materiały prasowe Bank Pekao SA

Logowanie dwuskładnikowe można znaleźć pod kilkoma nazwami np. uwierzytelnienie dwuetapowe, wielopoziomowe, czy też two-factor authentication (2FA). Bez względu jednak na to, jakiej nazwy używamy ten proces logowania np. do bankowości elektronicznej Pekao24, stanowi dodatkowe zabezpieczenie oraz ochronę naszych danych i pieniędzy.

Artykuł sponsorowany

Na czym polega uwierzytelnianie dwuetapowe

Uwierzytelnianie dwuetapowe to logowanie się na swoje konto, np. do banku, ale też profili w social mediach czy też poczty elektronicznej, podczas którego musisz dwukrotnie potwierdzić swoją tożsamość. Pierwszy etap logowania jest standardowy i polega najczęściej na wpisaniu loginu np. numeru klienta lub adresu mailowego oraz hasła. Po wpisaniu tych danych zostaniemy poproszeni o przejście do drugiego etapu weryfikacji, czyli wpisania kodu, który dostaniemy wiadomością SMS lub potwierdzenia chęci zalogowania do serwisu w aplikacji. Dopiero po przejściu obu tych kroków możemy zalogować się do portalu.

Czytaj też

Dzięki zastosowaniu podwójnej metody potwierdzenia tożsamości serwis, do którego się logujemy, zwiększa swoją pewność co do tego, że jesteśmy osobą za którą się podajemy. W efekcie, jeśli stracimy dane do logowania, to przestępca który chciałby z nich skorzystać musiałby oprócz loginu i hasła mieć dostęp np. do naszego telefonu lub zainstalowanej na nim aplikacji. Po włączeniu uwierzytelnienia dwuskładnikowego zwiększamy swoje bezpieczeństwo przy logowaniu do serwisów i portali, które z tego rozwiązania korzystają.

Czytaj też

Co daje włączenie logowania dwuskładnikowego

Podwójne zabezpieczenie pozwala skuteczniej chronić nasze dane poprzez dodatkową weryfikację. Stanowi sposób na „upewnienie się”, że osoba która chce zalogować się np. do bankowości elektronicznej, faktycznie jest do tego uprawniona.

Dzięki temu oszust, który np. zdobędzie login i hasło do naszego konta w mediach społecznościowych lub bankowości elektronicznej nie będzie mógł zalogować się na nasz profil, ponieważ mimo posiadania tych danych nie będzie mógł potwierdzić tożsamości za pomocą włączonej przez nas dodatkowej metody. Jeśli przestępcy nie uzyskają dostępu do naszego urządzenia i sami nie zautoryzujemy operacji nasze pieniądze pozostaną bezpieczne.

Czytaj też

Logowanie dwuskładnikowe w Banku Pekao S.A.

Klienci Banku Pekao także mogą korzystać z dodatkowej metody logowania do serwisu Pekao24 wspierającej ich bezpieczeństwo jaką jest logowanie dwuskładnikowe.
Klienci Banku Pekao także mogą korzystać z dodatkowej metody logowania do serwisu Pekao24 wspierającej ich bezpieczeństwo jaką jest logowanie dwuskładnikowe.
Autor. materiały prasowe Bank Pekao SA

Klienci Banku Pekao także mogą korzystać z dodatkowej metody logowania do serwisu Pekao24 wspierającej ich bezpieczeństwo jaką jest logowanie dwuskładnikowe. Jeśli klient banku korzysta z aplikacji PeoPay, wystarczy że po zalogowaniu do serwisu internetowego Pekao24 w ustawieniach włączy tę opcję.

Przy kolejnym logowaniu do serwisu internetowego, po wpisaniu loginu i hasła, klient dostanie prośbę o zalogowanie się do aplikacji PeoPay i potwierdzenie tam jeszcze raz chęci zalogowania się do serwisu Pekao24.

Bezpieczeństwo naszych danych i środków zależy nie tylko od banków, ale także od nas samych – warto korzystać z możliwości dodatkowych metod weryfikacji tożsamości podczas logowania, by osoby niepowołane nie miały dostępu np. do naszych oszczędności.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama