Reklama

Strona główna

"SPAM wciąż poważnym zagrożeniem w sieci" [CyberDefence24.pl TV]

O organizacji ICANN, głównych zagrożeniach dla Internetu oraz planowanych zmianach dla Cyberdefence24.pl mówi Dave Piscitello z ICANN.

Reklama

ICAAN jest międzynarodową organizacją odpowiedzialną za domenę nazw i numerów wyjaśnia Piscitello. Dlatego też jednym z głównych priorytetów jest bezpieczeństwo. ICAAN w obszarze cyberbezpieczeństwa współpracuje z wieloma podmiotami z sektora publicznego i prywatnego. Organizacja wspomaga działania w celu wyłączania botnetów, czy przeciwdziałania kampaniom pishingowym.

Jest wiele przejawów uczestnictwa ICANN w globalnych systemie cyberbezpieczeństwa. Mój zespół odpowiedzialny jest za współpracę z sektorem prywatnym, publicznym oraz przedstawicielami organów ścigania w celu zidentyfikowania i wyłączenia botnetów. Często jesteśmy proszeni o pomoc w przeciwdziałaniu kampanią phiginsowym i innym zagrożeniom.

Dave Piscitello
 
 

Może brzmieć to trywialnie, ale spam wciąż jest jednym z najważniejszych zagrożeń z którymi mamy do czynienia. Wykorzystywany jest jako nośnik złośliwego oprogramowania, infekowania komputerów i tworzenia sieci botnetów.

Dave Piscitello
 
Piscitello dodał również, że spam wciąż pozostaje jednym z głównych zagrożeń, ponieważ stanowi platformę do przeprowadzania innych ataków.
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama