Reklama

Social media

Snapchat oskarżony o ułatwianie obrotu fentanylem. Wprowadza akcję edukacyjną

Fot. Thought Catalog/Unsplash
Fot. Thought Catalog/Unsplash

Serwis społecznościowy Snapchat został posądzony o to, że robi zbyt mało, aby walczyć z dilerami narkotyków, oferującymi na platformie tabletki z groźnym fentanylem. Firma zapowiedziała akcję o nazwie „Heads Up”, która ma edukować młodych użytkowników w kwestii niebezpieczeństw związanych z narkotykami.

Serwisy i aplikacje z segmentu social media kierowane do młodych użytkowników, takie jak Snapchat, Instagram i TikTok znalazły się ostatnio pod zwiększoną presją. Chodzi o to, aby staranniej zajęły się kwestią sprzedaży narkotyków na swoich platformach.

Raport NBC News z zeszłego tygodnia przedstawił m.in. sylwetki kilku nastolatków, którzy zmarli po otrzymaniu od dilerów funkcjonujących na Snapchacie pigułek nasączonych groźną substancją o działaniu przeciwbólowym i narkotycznym – fentanylem.

Snapchat będzie edukować

Snapchat publicznie odniósł się do doniesień o młodych użytkownikach kupujących podrobione tabletki nasączone fentanylem od dilerów narkotykowych za pośrednictwem swojej platformy.

Platforma ogłosiła nowe narzędzie w aplikacji o nazwie „Heads Up, które ma dostarczać użytkownikom treści od ekspertów na temat nadużywania szkodliwych substancji, gdy wyszukują oni słowa kluczowe związane z narkotykami.

Snapchat zapowiedział, że będzie dystrybuować materiały za pośrednictwem swojego narzędzia z takich instytucji jak Substance Abuse and Mental Health Services Administration (SAMHSA), Song for Charlie (organizacja non-profit zajmująca się podnoszeniem świadomości na temat pigułek z fentanylem) i Shatterproof (organizacja walcząca z uzależnieniami).

Nowe rozwiązanie będzie również zawierało dodatkowe zasoby z Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, które zostaną dodane w nadchodzących tygodniach.

Kampania wideo i AR

Firma poinformowała także, że rozpoczęła kampanię reklamową wideo, aby podnieść świadomość na temat problemu wśród swoich użytkowników, i mówi, że wprowadza nowy filtr rzeczywistości rozszerzonej, który kieruje młodzież do nowego portalu „Heads Up z informacjami edukacyjnymi.

„Wierzymy, że naszym obowiązkiem jest utrzymanie naszej społeczności w warunkach bezpieczeństwa i dokonaliśmy znacznych ulepszeń w ciągu ostatniego roku, aby wyeliminować sprzedaż narkotyków z naszej platformy i stale pracujemy nad poprawą w tym zakresie – oświadczył serwis.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Komentarze