Reklama

Social media

Na bezpieczeństwo trzeba patrzeć kompleksowo. Zasada "zero zaufania" [WIDEO]

Dr Krzysztof Malesa/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24
Dr Krzysztof Malesa/ fot. Robert Suchy; Grupa Defence24

”Na bezpieczeństwo trzeba patrzeć kompleksowo. Microsoft wyznaje zasadę: >>zero trust<<, tzn. zero zaufania. Zgodnie z tą zasadą, ataku możemy spodziewać się w każdej chwili i w każdym miejscu naszego środowiska IoT. W przypadku platformy Azure, system ochrony jest wielowarstwowy” - stwierdza dla CyberDefence24.pl dr Krzysztof Malesa, National Security Officer w Microsoft Polska. 

Reklama

W rozmowie z CyberDefence24.pl Krzysztof Malesa, National Security Officer Microsoft Polska mówi nam o zaletach przetwarzania danych w chmurze oraz możliwościach zwiększenia ich bezpieczeństwa. 

"Jesteśmy aktualnie uczestnikami wielkiej transformacji cyfrowej, która trwa i jest procesem od którego nie będzie odwrotu. Transformacja cyfrowa to nie jest wyłącznie domena dużych graczy i koncernów technologicznych, czy też firm technologicznych. Transformacja cyfrowa dotyczy każdego z nas, każdego obywatela i wszyscy musimy się do niej przygotować" - uważa dr Krzysztof Malesa. 

Zasada zero zaufania

Jego zdaniem, rozwiązania chmurowe dają duże możliwości, jeśli chodzi o budowanie cyberbezpieczeństwa. "To rozwiązania, jakie pozwalają na wykorzystanie rozwiązań sztucznej inteligencji; automatyzację pewnych procesów; mechanizmy automatycznego reagowania na zagrożenia; dają nam nieskończoną moc obliczeniową, którą jesteśmy w stanie włączyć i wyłączyć na żądanie" - ocenia. 

Zaznacza również, że na bezpieczeństwo trzeba patrzeć kompleksowo. "Microsoft wyznaje zasadę: >>zero trust<<, tzn. zero zaufania. Zgodnie z tą zasadą, ataku możemy spodziewać się w każdej chwili i w każdym miejscu naszego środowiska IoT. W przypadku platformy Azure, system ochrony jest wielowarstwowy" - zaznacza nasz rozmówca. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo.

Materiał powstał we współpracy z Microsoft. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama
Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama