Reklama

Social media

Kolejny zakaz dla TikToka? Chodzi o amerykańskie uczelnie

Autor. Eyestetix Studio / Unsplash

Postępuje fala blokad nakładanych przez poszczególne instytucje na chińską aplikację. Wiemy już, że banowanie produktu ByteDance rozpatrywane jest nie tylko przez władze stanowe, ale także przez osoby zarządzające niektórymi uczelniami.

Reklama

Uniwersytetem, który rozważa wprowadzenie zakazu korzystania z TikToka jest Uniwersytet Tallahassee na Florydzie. Podobnie, jak w przypadku części władz stanowych, które zakazały swoim urzędnikom korzystanie z aplikacji, tłumaczy to względami bezpieczeństwa. W kontekście uczelni chodzi dokładnie o zwiększenie ochrony badań prowadzonych przez uniwersytety. O sprawie informuje portal Politico.

Reklama

Informacja o planach Florida State Univerity może spotkać się z pozytywną reakcją innych uczelni stanowych. Członkowie Rady Gubernatorów uniwersytetów stanowych we wtorek wyrazili poparcie dla stworzenia ogólnosystemowej polityki zakazującej chińskiej aplikacji.

Czytaj też

Kolejne stany zakazują

Pomysł z Florydy nie jest zresztą czymś nowatorskim. University of Texas w Austin czy University of Oklahoma już wcześniej wprowadziły blokadę TikToka w swoich sieciach WiFi. Działania władz z Tallahassee mają też polegać na akcjach informacyjnych sugerujących swoim studentom usunięcie aplikacji.

Reklama

Jeszcze w grudniu informowaliśmy o tym, że do końca 2022 TikTok został zakazany na urządzeniach urzędników w co najmniej czternastu stanach. Możliwe, że amerykański Kongres zadecyduje niebawem o wprowadzeniu zakazu korzystania z aplikacji na urządzeniach administracji federalnej.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama