Reklama

Social media

Facebook tworzy „wirtualny wszechświat”. Miejsca pracy dla 10 tys. Europejczyków

Fot.  Greg Rakozy/unsplash.com
Fot. Greg Rakozy/unsplash.com

Facebook ogłosił plan stworzenia w Unii Europejskiej 10 tys. nowych miejsc pracy dla specjalistów posiadających wysokie kwalifikacje w dziedzinie IT. W ten sposób koncern chce stworzyć kadry, które zostaną zaangażowane w tworzenie i rozwijanie „wirtualnego wszechświata”. Rekrutacja ma wystartować już niebawem.

Facebook pracuje nad rozwiązaniem, które często określa się mianem „metaverse” (wirtualny wszechświat). Chodzi o połączenie różnych wirtualnych doświadczeń za pomocą nowych technologii, w tym VR (wirtualnej rzeczywistości).

Myślą przewodnią koncernu w tym zakresie jest stwierdzenie, że tworząc głębsze poczucie „wirtualnej obecności”, interakcja online może w większym stopniu przypominać interakcję w świecie rzeczywistym.

Czytaj także: #CyberMagazyn: Czy Facebook chce wchłonąć cały internet? O budowie metawersum i globalnej dominacji

Metaverse jak internet

W oficjalnym komunikacie platforma wskazuje, że żadna firma nie będzie właścicielem i operatorem metaverse. Podobnie jak w przypadku internetu, cechować się będzie otwartością i interoperacyjnością.

Przekucie teorii w praktykę wymaga jednak współpracy między różnymi przedsiębiorstwami, programistami, rządami itd. „Jeśli chodzi o Facebooka, będzie to również wymagało ciągłych inwestycji w talenty” – czytamy.

Przejaw zaufania

W związku z tym, koncern Marka Zuckerberga ogłosił plan stworzenia w Unii Europejskiej 10 tys. nowych miejsc pracy dla specjalistów posiadających wysokie kwalifikacje. Mają powstać w perspektywie najbliższych pięciu lat. Platforma podkreśla, że inwestycja na Starym Kontynencie jest przejawem zaufania wobec europejskiego przemysłu technologicznego i potencjału specjalistów w tym regionie.

Europa jest niezwykle ważna dla Facebooka – od tysięcy pracowników w UE po miliony firm korzystających z naszych aplikacji i narzędzi każdego dnia. Europa stanowi sporą część naszego sukcesu. Wynika to z faktu, że Facebook inwestuje w europejskie firmy i szeroko pojętą gospodarkę. 

czytamy w komunikacie Facebooka

Idealne miejsce dla inwestycji

Koncern zwraca uwagę, że UE posiada wiele zalet, które sprawiają, że jest idealnym miejscem do inwestowania dla firm z sektora technologicznego. Co konkretnie Facebook ma na myśli? Przede wszystkim duży rynek konsumencki, topowe uniwersytety, wysokiej jakości specjaliści oraz regulacje na rzecz ustanowienia nowych zasad internetu.

Europejscy decydenci są liderami w zakresie wdrażania wartości, takich jak swoboda wypowiedzi, prywatność, przejrzystość i prawa jednostek, w odniesieniu do codziennego funkcjonowania w sieci. Facebook podziela te wartości i przez lata podjęliśmy znaczące działania, aby je podtrzymać.

twierdzi koncern w komunikacie

Prowadząc prace nad „wirtualnym wszechświatem”, głównym zasobem są wysoce wyspecjalizowani specjaliści. Pozyskanie ich jest jednym z głównych priorytetów Facebooka. „Z niecierpliwością czekamy na współpracę z rządami państw członkowskich UE, aby znaleźć właściwych ludzi i odpowiednie rynki, które pomogą w realizacji naszych planów” – wskazuje platforma. Koncern zamierza rozpocząć rekrutację już niebawem.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama