Reklama

Social media

Chcesz być bardziej widoczny na Twitterze? Musisz płacić

Autor. WikiMedia Commons

Od 15 kwietnia Twitter będzie wyświetlał tylko zweryfikowane konta na osi czasu „Dla ciebie” (ang. For you). Czy ruch Elona Muska przekona kolejnych użytkowników platformy do płacenia za zwiększoną widoczność konta?

Reklama

Twitter zaprezentował opcję „For you" na początku tego roku. Jednak już po dwóch tygodniach Musk zadeklarował, że z zakładki można dobrowolnie zrezygnować . Teraz okazuje się, że w kwietniu dojdzie do kolejnych zmian dotyczących osi czasu i algorytmów rządzących prezentowanymi na niej treściami.

Reklama

Jak informuje TechCrunch, 1 kwietnia firma usunie starsze znaczniki weryfikacji. Dotychczas były one przypisane np. do kont osób publicznych czy do kont uznawanych przez administratorów platformy za „godnych uwagi".

Otrzymanie takiego „potwierdzenia" było darmowe, jednak wykupienie Twittera przez Muska zmieniło ten stan rzeczy. Weryfikacja jest teraz płatna (8 dolarów miesięcznie), a jej brak ma swoje dalej idące konsekwencje.

Reklama

Czytaj też

"Zachęty" Elona Muska

Od 15 kwietnia Twitter będzie wyświetlał tylko zweryfikowane (czyt. opłacone) konta na promowanej przez siebie osi czasu „For you". Oznacza to, że brak wykupienia weryfikacji może znacząco osłabić zasięgi danego konta i jego tweetów.

W ten oto sposób Elon Musk będzie próbował „zachęcić" kolejnych użytkowników do płacenia za opcje oferowane dodatkowo przez Twittera. Jak na razie udało mu się przekonać około 385 tys. osób ). Na ten moment trudno wyrokować, czy przy tego typu działaniach, ich liczba wyraźnie wzrośnie.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama