Reklama

Social media

5 lat więzienia dla hakera z Twittera. Przejmował konta znanych osób

Autor. Fot. Akshar Dave/Unsplash

Haker, który brał udział w ataku na Twittera w lipcu 2020 roku został skazany na pięć lat więzienia. To obywatel Wielkiej Brytanii.

Reklama

Znany jako PlugwalkJoe – właściwie Joseph James O'Connor – po tym, jak przyznał się do przestępstwa otrzymał wyrok pięciu lat więzienia.

Reklama

Jego działanie polegało na hakowaniu kont w serwisie Twitter poprzez uzyskanie nieautoryzowanego dostępu do 130 popularnych profili i wykorzystaniu ich do oszustwa na kryptowaluty, co miało przynieść mu około 120 tys. dolarów zysku – podaje serwis BleepingComputer.

Osoby, które miały brać udział w nielegalnym procederze sprzedawały dostępy do kont na Twitterze, a skazany komunikował się z nimi w sprawie zakupu nieautoryzowanego dostępu do różnych profili - w tym do kont powiązanych z osobami publicznymi na całym świecie – podał Departament Sprawiedliwości USA.

Reklama

Czytaj też

Przestępstwo typu SIM-swapping

Dodatkowo jego nielegalna działalność skupiała się również na atakach typu SIM-swapping , by uzyskać kontrolę nad kontami użytkowników na TikToku i Snapchacie.

Czytaj też

Miał też zaatakować firmę kryptowalutową, by wykraść aktywa o wartości 794 tys. dolarów. Część z nich wymienił wraz ze swoimi „współpracownikami” na bitcoiny, a część wyprali oni poprzez dziesiątki transakcji. Brytyjczyk miał także prześladować w sieci dwie ofiary – w tym osobę nieletnią.

Według serwisu TechCrunch miał stwierdzić, że jego przestępstwa były „głupie i bezsensowne”.

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama