Skaner Defence24. Małecki: Czy można mówić o wojnie w cyberprzestrzeni? Cyfrowe zależności USA-Chiny-Rosja

28 sierpnia 2017, 19:05

SKANER DEFENCE24: Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, Dyrektor Programu Gospodarka i Energetyka Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego opowiadał o cyfrowych zależnościach i związanych z tym działaniach trzech światowych potęg: USA, Chin oraz Rosji. 

Pamiętajmy, że Rosja bardziej wykorzystuje swoje zdolności w przestrzeni cyber do prowadzenia tego, czym zawsze – jeszcze w czasach Związku Sowieckiego – się szczyciła, czy też była znana z największej kompetencji, czyli wojny informacyjnej. Czyli to wszystko, co obserwujemy dzisiaj – wykorzystywanie cyberprzestrzeni jako nowego narzędzia do udoskonalenia swojej wojny informacyjnej w świeci zachodnim, do kreowania odpowiedniego wizerunku samego siebie, swoich sojuszników, do niszczenia, dyskredytowania, rozgrywania swoich przeciwników, czyli to, co obserwujemy w tej chwili. W stanach Zjednoczonych obserwowaliśmy w zeszłym roku, we Francji, obawiamy się, że będzie miało miejsce w Niemczech, Włoszech czy innych krajach. Czyli ingerowanie w przestrzeń polityczno-militarną państw Zachodu przy wykorzystaniu technologii cyber.

Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, Dyrektor Programu Gospodarka i Energetyka Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego
CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 4
Jurek
poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:25

Płacą wam za te wypociny pana byłego od wszystkiego ?

tak tylko...
wtorek, 29 sierpnia 2017, 16:54

Oczywiście, że można mówić o wojnie, co więcej, powinniśmy sobie to uzmysłowić, iż walka z szumem informacyjnym, który generuje na naszych portalach Rosja to zwykła wojna. Moderatorzy chcą być dalej poprawni i niezmiennie uznają, że to Polacy o odmiennych poglądach, a nie rosyjskie trolle. Zgubna retoryka, chyba że chodzi o zaopatrzenie własnego mieszka, no ruble nie śmierdzą...

ekspert od wszystkiego
poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 23:30

Stek bredni. To znaczy co "obserwowaliśmy w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych" - konkrety proszę, a nie propagandowy bełkot.

xd
wtorek, 29 sierpnia 2017, 20:35

jak to czytam, to szczęście, że były.

Tweets CyberDefence24