Reklama

Polityka i prawo

Rząd zablokował kilkaset internetowych stron hazardowych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Polski rząd od początku lipca br. zablokował blisko 600 stron internetowych, które umożliwiały nielegalne uprawianie hazardu. To konsekwencja nowelizacji ustawy o grach hazardowych z 2009 roku, która nakłada na dostawców internetu silną kontrolę państwa, co dotyczy szczególnie gier na automatach. Nowelizacja ta weszła w życie 1 kwietnia 2017 r.

Zasadnicza część nowelizacji ustawy o grach hazardowych, która gruntownie zmieniła ustawę z 2009 roku oraz wprowadziła silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach, weszła w życie wcześniej, bo 1 kwietnia. W myśl ustawy od 1 lipca br. na firmy dostarczające internet nałożono obowiązek blokowania dostępu do stron hazardowych.

Czytaj też: KNF może stać się cenzorem polskiego internetu

Według ostrożnych szacunków Ministerstwa Finansów, z tytułu podatku od gier hazardowych, do państwowej kasy powinno w 2017 roku wpłynąć ponad 1,7 mln złotych. Wspomniany wyżej rejestr stron zakazanych jest dostępny dla wszystkich.

Jeżeli dana firma, która zarządza domeną, nie ma stosownych pozwoleń na prowadzenie w Polsce działań o charakterze gier hazardowych, minister finansów może podjąć decyzję o wpisie do rejestru.

Reklama

Komentarze

    Reklama