Reklama

Armia i Służby

RdC: W Warszawie zatrzymano hakera poszukiwanego listami gończymi

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

W Warszawie policjanci z Łodzi zatrzymali hakera poszukiwanego 12 listami gończymi przez policję w całym kraju. 23 letni Patryk K., jak informuje nadające na Mazowszu Radio dla Ciebie, oskarżony jest o uszkodzenia danych teleinformatycznych oraz kradzież informacji. Według informacji RdC grozi mu kara do 10 lat więzienia.  

Radio dla Ciebie powołując się na informację rzeczniczki KWP w Łodzi Joanny Kąckiej poinformowało, że Patryk K, poszukiwany był od 2015 roku, a wśród 126 podstaw prawnych znalazło się aż 12 listów gończych oraz 96 zarządzeń ustalenia miejsca pobytu i 18 nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego. Patryk K. został już doprowadzony do aresztu.

Czytaj też: Próby wyłudzenia pieniędzy "na prezesa". Zatrzymania

Zatrzymany w Warszawie 23 letni haker poszukiwany był przez różne sądy i prokuratury na terenie kraju do spraw związanych z kradzieżami informacji i uszkadzaniem danych teleinformatycznych, ale także za zwykłymi kradzieżami i kradzieżami z włamaniem, paserstwo, oszustwa – w tym oszustwa komputerowe i ubezpieczeniowe – informuje Radio dla Ciebie.

Haker dokonywał przestępstw komputerowych. Włamywał się m.in. na konta użytkowników portali aukcyjnych podszywając się za nich i dokonując transakcji na swoje konta. Włamywał się także na skrzynki poczty elektronicznej. Z ustaleń wynika, że za uzyskane z przestępczego procederu pieniądze wynajmował mieszkania, gotówkę wydawał także na narkotyki i bogate życie rozrywkowe .

młodszy aspirant Joanna Kącka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Według informacji ujawnionych przez RdC, ukrywający się przestępca zmienił wygląd: zapuścił brodę i wąsy, schudł blisko 30 kg, zrobił sobie tatuaże, miał także zmienić styl ubierania. Wraz z Patrykiem K., w wynajmowanym na warszawskim Mokotowie mieszkaniu, śledczy ze specjalnej grupy wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Łodzi, zatrzymali także 25-letniego mężczyznę. W mieszkaniu znaleziono uprawę konopi indyjskich, zabezpieczono narkotyki, a także dużą ilość  telefonów komórkowych i kart sim i luksusowe zegarki oraz karty do bankomatu.

Reklama

Komentarze

    Reklama