Reklama

Strona główna

Radiowcy nagrywają materiały o cyberbezpieczeństwie

  • Stacja naziemna systemu Skynet. Ilustracja: Airbus Defence and Space / airbusdefenceandspace.com

W Sieci pojawiła się cykliczna audycja radiowa poświęcona bezpieczeństwu cyberprzestrzeni. Materiały dźwiękowe „Securing Business” dotyczą najważniejszych wydarzeń bieżących w Sieci i są adresowane głównie do osób zajmujących się na co dzień cyberbezpieczeństwem w biznesie, zwłaszcza w bankach i firmach teleinformatycznych.

Audycja „Securing Business” nadawana jest w języku angielskim, a jej przygotowaniem zajmuje się  International Radio Company z Dublina w Irlandii. Wszystkie odcinki dostępna są za darmo w Sieci na portalach Soundcloud i iTunes.

Koncepcję cyklu "Securing Business" opracowali dwaj uznani specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni - szef irlandzkiego CERT Brian Honan i dziennikarz Gordon Smith.

Goścmi audycji są wybitni eksperci, np. Mikko Hypponen z fińskiej firmy F-Secure, która należy do wiodących dostawców rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa.

Tematyka "Securing Business" obejmuje nowe trendy widoczne w Sieci i związane z nimi zagrożenia.

W jednym z ostatnich odcinków rozmowa dotyczyła rynku phishingu i „Business Email Compromise”, zwanego BEC, który w tylko w okresie 2013-2015 kosztował firmy działające w USA prawie 750 mln USD. BEC to metoda stosowana w działaniach na szkodę firm aktywnych na rynkach międzynarodowych, które często korzystają z polecenia przelewu do banków zagranicznych. Oszuści wykorzystują oficjalne skrzynki e-mail osób związanych z tymi firmami wystawiając polecenia zapłaty.

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama