Reklama

Prywatność

Komisja Europejska chce większej regulacji najmu krótkoterminowego. Chodzi o dane

Autor. Canva

Rosnąca popularność platform takich, jak Airbnb czy Booking.com, skłoniła Komisję Europejską do stworzenia rozporządzenia, którego zadaniem będzie skuteczniejsza regulacja rynku najmu krótkoterminowego.

Reklama

Rozporządzenie ma opierać się na Akcie o usługach cyfrowych (DSA) i to Koordynatorzy Usług Cyfrowych mają odpowiadać za jego egzekwowanie.

Reklama

Bardziej przejrzyste oferty

Reklama

Komisji zależało na tym, aby osoby, które krótkoterminowo chcą wynająć mieszkanie w jednym z unijnych miast, miały możliwość bardziej szczegółowego zdobycia informacji o konkretnym właścicielu i potencjalnym lokum. Jak podaje Euractiv , gospodarze będą musieli aktualizować dane na temat publikowanych ofert. Także wspomniane wcześniej platformy będą zobligowane do systematycznego dzielenia się posiadanymi danymi.

Czytaj też

Kraje unijne nadal mają posiadać pełną kontrolę regulacji sektora najmu (kwestie podatkowe, przepisy BHP, itd.)

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

/mg

Reklama

Komentarze

    Reklama