Reklama

Polityka i prawo

Prezes Exatela: Wystrzegajamy się zbyt dużej liczby strategii (Exatel Security Day 2017)

Fot. Exatel.pl
Fot. Exatel.pl

Prezes Exatela Nikodem Bończa-Tomaszewski w wystąpieniu inauguracyjnym na konferencji Exatel Security Day ostrzegał przed namnożeniem się dokumentów strategicznych, które nic nie wnoszą.

Prezes Nikodem Bończa-Tomaszewski powiedział, że restrykcyjne trzymanie się procedur, spójna strategia oraz centralizacja problemu cyberbezpieczeństwa nie jest dobrym rozwiązaniem problemu. Jego zdaniem cyberbezpiezczeństwo jest z natury rozproszone.

Dodał również, że praktycy powinni przestać się maskować i wykorzystać swoje doświadczenie w celu pokazania szerszej publiczności problematyki cyberbezpieczeństwa.

Zdaniem Bończy-Tomaszewskiego cyberbezpieczeństwo jest kształtowane przez osoby prywatne, klientów korporacyjnych i klientów sektora publicznego. Przedsiębiorstwa zbyt często traktują cyberbezpieczeństwo jako dodatkowy koszt, który trzeba za wszelką cenę minimalizować. Takie podejście do problemu jest szkodliwe. Klient indywidualny nie jest zainteresowany cyberbezpieczeństwem, dopóki komputer sprawnie działa, to cyber go nie interesuje.

Prezes Bończa-Tomaszewski podkreślił, że Exatel oferuje zasady cyberochrony dla obywateli jak i klientów.

Komentarze