Reklama

Polityka i prawo

Zmiany w amerykańskim CDM. Nowa ustawa w drodze

FOT. ACTIVEDIA/ PIXABAY
FOT. ACTIVEDIA/ PIXABAY

John Ratcliffe, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych,  kilka dni temu zaproponował ustawę, która koncentruje się na federalnym systemie bezpieczeństwa cybernetycznego. Głównym celem jest sprawienie, aby aktualnie obowiązujący program CDM dostosowywał się do stale pojawiających się  zagrożeń w cyberprzestrzeni.

Program, o którym mowa, Continuous Diagnostics and Mitigation (CDM), został po raz pierwszy uruchomiony przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych (DHS) w 2012 roku i  odpowiada przede wszystkim za bezpieczeństwo sieci i systemów rządowych. Dostarcza on środki i narzędzia Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego  oraz innym agencjom rządowym, potrzebne do identyfikacji potencjalnych zagrożeń w cyberprzestrzeni. Jeden z zapisów proponowanej ustawy mówi o tym, że DHS ma w obowiązku sprawić, aby wszelkie rozwiązania, które dostarcza CDM były udostępnione każdej agencji rządowej. 

Dzięki ustawie sprawimy, że instytucje rządowe nie będą musiały martwić się korzystaniem z przestarzałych technologii, czy tez takich, których dostawcy odmówili dalszej współpracy.

John Ratcliffe

Projekt ustawy nazwanej Advancing Cybersecurity Diagnostics and Mitigation Act zakłada ciągłą implementację zmian między innymi technologicznych, w ciągle zmieniającym się środowisku bezpieczeństwa cybernetycznego. Dodatkowo, wszelkie dane i analizy wytworzone w programie Continuous Diagnostics and Mitigation będą współdzielone z centrum bezpieczeństwa cybernetycznego, którym jest National Cybersecurity and Communications Integration Center.

We wtorek 24 lipca ustawa została zaakceptowana przez House Homeland Security Committee.

Komentarze