Reklama

Polityka i prawo

Wraca Ministerstwo Cyfryzacji. Cieszyński: "To podniesienie rangi"

Autor. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

„Razem z ministrem Andruszkiewiczem i ministrem Lewandowskim stanowimy zespół. (…) Nie ma obecnie jakichkolwiek planów, jeśli chodzi o powiększenie liczby wiceministrów” - powiedział Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Reklama

We wtorek w rozmowie dla Wirtualnej Polski minister Janusz Cieszyński potwierdził (ponowne) powstanie nowego ministerstwa i dodał, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapadła decyzja, aby „podnieść rangę tematu cyfryzacji".

Reklama

„Cyfryzacja łączy, a nie dzieli. Chyba wszyscy Polacy cieszą się, że w naszym państwie pojawiają się nowe, cyfrowe usługi. Możemy się chwalić tym, że na tle innych krajów europejskich, cyfryzacja usług publicznych w Polsce postępuje dosyć szybko. Cieszę się, że ktoś zobaczył moje zaangażowanie i myślę, że to stąd ta nominacja" – komentował minister Cieszyński.

W rozmowie minister potwierdził, że skład osobowy odpowiedzialny za cyfryzację w polskim rządzie pozostanie bez zmian. Minister Cieszyński uciął w ten sposób spekulacje dotyczące chęci zatrudnienia nowego wiceministra cyfryzacji w najbliższym czasie. „Razem z ministrem Andruszkiewiczem i ministrem Lewandowskim stanowimy zespół. (...) Nie ma obecnie jakichkolwiek planów, jeśli chodzi o powiększenie liczby wiceministrów" – deklarował.

Reklama

Czytaj też

Powrót ministerstwa

Ministerstwo Cyfryzacji nie jest nowym tworem. Formalnie (pod tą nazwą) funkcjonowało od 8 grudnia 2015 roku do 7 października 2020 roku. W tych latach ministrami resortu była Anna Streżyńska, Marek Zagórski oraz (formalnie) premier Mateusz Morawiecki. Od tego momentu istniał (aż do ostatniego czwartku) – niższy rangą - Departament Cyfryzacji w KPRM.

Pierwszy resort poświęcony cyfryzacji w Polsce powstał w 2011 roku (dokładnie było to Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji). Ministrami resortu w latach 2011-2015 byli: Michał Boni, Rafał Trzaskowski oraz Andrzej Halicki.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama