Reklama

Polityka i prawo

Oficjalnie: Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji

cieszyński ministrem
Autor. Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl)/Twitter

Prezydent Andrzej Duda oficjalnie powołał na stanowisko ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego. To część zmian w składzie rządu.

Reklama

W czwartek (tj. 6 kwietnia br.) Janusz Cieszyński został oficjalnie powołany przez prezydenta Andrzeja Dudę na stanowisko ministra cyfryzacji. Do tej pory pełnił funkcję sekretarza stanu w KPRM i pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa. 

Reklama
Reklama

Decyzja zatwierdzona przez głowę państwa oznacza, że Janusz Cieszyński zastępuje premiera Mateusza Morawieckiego w roli ministra odpowiedzialnego za cyfryzację i cyberbezpieczeństwo Polski. Dotychczas te zadania formalnie spoczywały na szefie rządu. 

„Premier Mateusz Morawiecki powiedział mi, że nabrał tyle zaufania do Cieszyńskiego oraz do jego profesjonalizmu, zdolności i wiedzy, że może mu powierzyć w pełni ten urząd" – mówił w Programie Trzecim Polskiego Radia prezydent Andrzej Duda. 

Prezydent dokonał również innych zmian w Radzie Ministrów. Henryka Kowalczyka odwołano z funkcji szefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi, powołując go na stanowisko wicepremiera. Jego miejsce w ministerstwie zajął z kolei Robert Telus.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama