Reklama

Polityka i prawo

Wicemarszałek USA wykorzystał narzędzie służb do inwigilacji bliskich

Autor. Nicolas Nova/Flickr/CC BY-NC 2.0

Wicemarszałek USA został oskarżony o bezprawne wykorzystanie narzędzi organów ścigania do uzyskania informacji o lokalizacji telefonów jego bliskich. Mężczyzna usłyszał także zarzut składania fałszywych zeznań.

Reklama

Zgodnie z dokumentami sądowymi, wicemarszałek USA Adrian Penia miał bezprawnie skorzystać z narzędzi organów ścigania firmy „Securus Technologies” do celów osobistych. Chodzi o uzyskanie informacji na temat lokalizacji telefonów komórkowych wielu osób, z którymi pozwany był w bliskich relacjach.

Reklama

Czytaj też

Reklama

48-latek posługiwał się sfałszowanymi dokumentami, które miały uprawniać do użycia rozwiązań Securus do szpiegowania określonych osób – wskazuje Departament Sprawiedliwości USA. Gdy sprawa wyszła na jaw, Adrian Penia okłamał funkcjonariuszy organów ścigania, wskazując, że nie ma nic wspólnego ze sprawą. Składanie fałszywych zeznań to kolejny zarzut dla amerykańskiego wicemarszałka.

Mężczyzna jest oskarżony o uzyskanie poufnych rejestrów rozmów telefonicznych w 11 przypadkach (za każde grozi do 10 lat więzienia), a także dwukrotnego złożenia fałszywych zeznań (do 5 lat więzienia za każde) i sfałszowania dokumentów (do 20 lat więzienia).

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama