Reklama

Polityka i prawo

Twitch zawiesił konto Donalda Trumpa

Fot. The White House/flickr
Fot. The White House/flickr

Serwis streamingowy Twitch, który należy do Amazona poinformował o zawieszeniu kanału Donalda Trumpa za szerzenie mowy nienawiści. Jest to pierwszy przypadek, gdy platforma społecznościowa podjęła decyzję o całkowitym zawieszeniu konta amerykańskiego prezydenta. 

Należący do Amazona serwis streamingowy Twitch, który specjalizuje się głównie w strumieniowaniu gier, poinformował że postanowił zawiesić kanał Donalda Trumpa za złamanie zasad platformy odnośnie mowy nienawiści. Chodzi o dwa zamieszczone ostatnio przez polityka materiały, jeden to retransmisja wystąpienia Trumpa podczas kampanii prezydenckiej w 2015 r., kiedy mówił on, że Meksyk wysyła przez granicę z USA narkotyki, gwałcicieli i przestępców. Drugi to nagranie z niedawnego wiecu prezydenta w Tulsie, kiedy polityk sugerował, że "Latynosi włamują się do domów kobiet o godz. 1 nad ranem".

"W serwisie Twitch mowa nienawiści jest zabroniona. Dlatego, zgodnie z naszą polityką, kanał prezydenta Trumpa został tymczasowo zawieszony na platformie, a krzywdzące komentarze usunięte" - powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka Twitcha. Firma nie sprecyzowała jednak, jak długo kanał prezydenta pozostanie zablokowany.

Decydując się na zawieszenie konta Trumpa, Twitch poszedł o krok dalej niż inne media społecznościowe, które blokują lub oznaczają jedynie poszczególne treści zamieszczane przez prezydenta. I tak np. Twitter oznaczył już kilka postów Trumpa jako "niewiarygodne", "zmanipulowane" lub "gloryfikujące przemoc"; Snap postanowił, że przestanie promować prezydenckie konto na Snapchatcie; Reddit z kolei zadecydował o zawieszeniu forów należących do sympatyków Trumpa.

Twitch znalazł się w ostatnich tygodniach w ogniu krytyki, po tym jak użytkownicy zarzucili serwisowi, że dopuszczał publikowanie rasistowskich i seksistowskich komentarzy. W odpowiedzi koncern zapowiedział, że permanentnie zawiesi kanały tych internautów, którzy złamali zasady serwisu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama