Reklama

Polityka i prawo

Szwajcaria nie obawia się Huawei. Powstaje pierwsze centrum badawcze 5G w Europie

Fot. Marco Verch Professional Photographer and Speaker/flickr
Fot. Marco Verch Professional Photographer and Speaker/flickr

Huawei, we współpracy ze szwajcarską firmą Sunrise, zbuduje pierwsze w Europie centrum badawcze poświęcone technologii 5G – informuje serwis ZDNet.

Deklaracja złożona przez chińskiego giganta jest równoznaczna z przedłużeniem dotychczasowej współpracy ze szwajcarskim przedsiębiorstwem. Obecnie oba podmioty koncentrują się na budowie centrum badawczego 5G na terenie Szwajcarii.

Ośrodek, zwany Wspólnym Centrum Innowacji 5G, jest według przedstawicieli chińskiej marki „pierwszym centrum badawczym 5G Huawei w Europie”. Zgodnie z podziałem zadań specjaliści Sunrise będą odpowiedzialni za badania oraz rozwój aplikacji 5G zarówno da sektora prywatnego, jak i biznesowego. Z kolei chiński gigant ma prowadzić laboratorium, w którym programiści będą mogli używać sieci 5G do prowadzenia testów lub kontroli Internetu rzeczy (IoT). Centrum ma stanowić również wspólną bazę do budowy szwajcarskiej sieci 5G.

„Wraz z otwarciem pierwszego Wspólnego Centrum Innowacji 5G w Europie, jako wiodący dostawca 5G, robimy kolejny ważny krok. To, co przedstawiliśmy dzisiaj, pokaże ogromny potencjał aplikacji 5G zarówno w sektorze prywatnym, jak i biznesowym” – stwierdził CEO firmy Sunrise Olaf Swantee, cytowany przez ZDNet.

Wspólne Centrum Innowacji 5G jest obecnie najnowszą formą współpracy między Sunrise a Huawei. W zeszłym tygodniu obie firmy nawiązały współpracę w celu maksymalizacji prędkości przesyłu danych. Jeden z testów odbył się w Zurychu.

Jak wskazuje ZDNet, na początku roku władze Huawei otworzyły laboratorium badawcze 5G w Korei Południowej, które, według firmy, było „pierwszym tego typu ośrodkiem 5G na świecie”.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że Szwajcaria była pierwszym krajem w Europie, który wdrożył sieć 5G. Do jej budowy Sunrise wykorzystał sprzęt telekomunikacyjny Huawei – informuje serwis ZDNet.   

Reklama

Komentarze

    Reklama