Reklama

Polityka i prawo

Ruszyła współpraca NASK SA z Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej

Fot. kalhh/Pixabay
Fot. kalhh/Pixabay

NASK będzie współpracował z Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej w sprzedaży usług cyberbezpieczeństwa oraz podnoszeniu świadomości rynku telekomunikacyjnego w zakresie ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.

19 listopada 2019 r. w Łodzi uroczyście podpisano umowę o współpracy pomiędzy NASK SA a Krajową Izbą Komunikacji Ethernetowej. Umowę podczas pierwszego dnia XXV Konferencji KIKE podpisali Jarosław Tyc – Prezes Zarządu NASK SA oraz Karol Skupień – Prezes Zarządu KIKE.

Umowa o współpracy dotyczy dwóch strategicznych kierunków współdziałania NASK SA i KIKE, tj. wspólnej sprzedaży usług cyberbezpieczeństwa dla klientów operatorów telekomunikacyjnych zrzeszonych w KIKE oraz podnoszenia świadomości edukacji rynku telekomunikacyjnego w zakresie cyberbezpieczeństwa i ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Dzięki podpisanemu porozumieniu, operatorzy telekomunikacyjni i ich klienci uzyskają dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych i usług z zakresu cyberbezpieczeństwa oferowanych przez NASK SA, w tym w szczególności do usług świadczonych przez NASK SA Security Operations Center (NSOC). W ramach podpisanej umowy KIKE i NASK SA planują realizację w całej Polsce szeregu regionalnych szkoleń i warsztatów z zakresu praktycznego bezpieczeństwa informatycznego i najlepszych praktyk stosowanych w cybersecurity. 

Reklama

Komentarze

    Reklama