Reklama

Polityka i prawo

Rusza europejski miesiąc cyberbezpieczeństwa

Fot. ENISA/Domena publiczna
Fot. ENISA/Domena publiczna

Dziecko w świecie smart zabawek, kobiety w IT, zagrożenia w polskim internecie oraz wolność w cyfrowym świecie – to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas inauguracji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie odbędzie się 1 października w „Przestrzeni from Facebook” w Warszawie w godz. 11.00 – 16.00. Wstęp na inaugurację jest bezpłatny, aby wziąć udział należy wysłać zgłoszenie na adres [email protected].

W tym roku w kampanię zaangażowało się ponad 20 partnerów, którzy zgłosili swoje wydarzenia oraz inicjatywy. To zaangażowanie pokazuje, że w Polsce poważnie podchodzimy do cyberbezpieczeństwa i doskonale rozumiemy hasło przewodnie ECSM „Cyberbezpieczeństwo to nasza wspólna odpowiedzialność

Krzysztof Silicki - dyrektor NASK PIB

 Kampanię honorowym patronatem objął Prezes Rady Ministrów, Minister Cyfryzacji, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Minister Zdrowia.

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Ogólnoeuropejska kampania, znana jako ECSM, organizowana jest przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce kampanię już po raz szósty koordynuje PIB NASK.

Przez cały miesiąc odbędzie się wiele wydarzeń ukierunkowanych na podnoszenie świadomości na temat cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii. Naszym celem jest nie tylko przestrzeganie przed potencjalnymi zagrożeniami, ale również promowanie odpowiedzialnego korzystania z sieci.

Każdy tydzień ECSM to inny temat, który ma zwrócić uwagę na najważniejsze wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa. W tym roku są to: cyberhigiena, edukacja, cyber scams oraz nowoczesne technologie.

AK/NASK

Reklama

Komentarze

    Reklama