Reklama

Polityka i prawo

Przegląd polityki Trumpa. Biały Dom prześwietla ofensywne cyberoperacje

trump biden
Autor. Gage Skidmore/Wikimedia Commons/CC2.0 / The White House/Wikimedia Commons/CC3.0

Biały Dom dokonuje przeglądu fundamentalnej z perspektywy amerykańskich cyberoperacji polityki Donalda Trumpa. Chodzi o ofensywne działania w cyberprzestrzeni. Joe Biden chce mieć pewność, że są one właściwe dla bieżącej polityki zagranicznej USA.

Reklama

Mowa o przeglądzie rozwiązań wdrożonych w 2018 roku przez poprzedniego prezydenta, które zostały określone „prezydenckim memorandum 13”.

Reklama

Przypomnijmy, że decyzją Donalda Trumpa Dowództwo Cybernetyczne USA zyskało większą swobodę w zakresie prowadzenia cyberoperacji.

Czytaj też

Biden chce mieć pewność

Otoczenie Joe Bidena chce mieć pewność, że wykorzystanie ofensywnych cyberzdolności przez Stany Zjednoczone pasuje do celów ich polityki zagranicznej – informuje Defense One, powołując się na stanowisko Anne Neuberger, zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA, zajmująca się cyberbezpieczeństwem.

Reklama

Decydując się na przegląd polityki poprzednika, Joe Biden chce mieć dowód, że posiadane przez USA zdolności w przypadku takiej potrzeby byłyby wykorzystywane wyłącznie do realizacji amerykańskich celów i interesów narodowych.

Biały Dom sprawdzi czy faktycznie Amerykanie posiadają odpowiednie zdolności, które są odporne, elastyczne i gotowe do użycia w razie takiej potrzeby – wskazuje Defense One, cytując Anne Neuberger.

W jej ocenie mówimy o „bardzo ważnym” orężu, które ma potencjał do zapobiegania lub łagodzenia ryzyka sięgnięcia po tradycyjne, konwencjonalne operacje.

Biały Dom chce także wyciągnąć wnioski z prowadzonych do tej pory cyberdziałań. „Uczymy się za każdym razem” – podkreśliła Anne Neuberger.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama