Prezes Exatela: Państwo powinno wspierać innowacje

12 września 2018, 09:34

SKANER CYBERDEFENCE24: O głównych przeszkodach w realizacji innowacyjnych technologii Polsce, roli cyberbezpieczeństwia i najnowszych rozwiązaniach Exatela mówi podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Nikodem Bończa-Tomaszewski Prezes Exatela.

Podczas panelu doszło do pewnego sporu pomiędzy prywatnymi przedsiębiorcami, którzy uważali, że rola państwa w innowacjach powinna być jak najmniejsza i że państwo przeszkadza innowacjom.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes Exatela

Sektor militarny w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Izrael czy w Europie Zachodniej pełni bardzo istotną jako inkubator innowacji, które je też finansuje mające później znaczenie na rynku cywilnym.

Nikodem Bonćza-Tomaszewski - prezes Exatela

Polska gospodarka pozbawiona jest tak naprawdę kapitału. Mamy niewiele prywatnego kapitału lub kapitału w rękach rodzin.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes Exatela

Brakuje atmosfery innowacyjności i przedsiębiorczości oraz urynkowiania na polskich uczelniach.

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes Exatela

Na polskich uczelniach technicznych powinny powstać kierunki i specjalizacje w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Obecnie kształcenie kadr jest po stronie przedsiębiorstw

Nikodem Bończa-Tomaszewski - prezes Exatela
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Paweł
piątek, 14 września 2018, 06:42

Zdążą się iż to uczelnie zabierają pomysły i kierunki innowacyjnych rozwiązań zwykłym małym przedsiębiorcom. Male firmy nie mają wystarczającego kapitału na realizację projektu innowacyjnego według podyktowanych reguł konkursu, czasami występuje ryzyko niepowodzenia badań co nie zawsze świadczy o braku kompetencji przedsiębiorcy a raczej uczelni oraz szczerze trzeba zaznaczyć słabości polskiej gospodarki.