Reklama

Polityka i prawo

Premier Morawiecki powołał nowego wicedyrektora NASK

Fot. NASK
Fot. NASK

W środę 25 listopada br. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał na stanowisko zastępcy Dyrektora NASK pana Roberta Króla. Nowy wicedyrektor będzie odpowiedzialny za rozwój Centrum Zastosowań Sztucznej Inteligencji i Analiz Danych (AIDA) oraz nadzorował Oddział NASK w Białymstoku, prowadzący projekt EZD RP.

"Gratuluję Panu Robertowi Królowi nominacji i bardzo się cieszę, że nowa energia zasili zespół zarządzający Instytutu. Jego doświadczenie zdobyte w Ministerstwie Cyfryzacji oraz KPRM doskonale koresponduje z kierunkami rozwoju NASK PIB. Życzę Panu Dyrektorowi wielu sukcesów zawodowych w realizacji postawionych przed nim zadań"  – powiedział Wojciech Pawlak, Dyrektor Państwowego Instytutu Badawczego NASK cytowany w oficjalnej nocie opublikowanej przez Instytut.

Robert Król zanim rozpoczął pracę w NASK był zastępcą dyrektora GovTech Polska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie nadzorował m.in projekt FakeHunter, realizowany z Polską Agencją Prasową. Wcześniej pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Departamentu Otwartych Danych i Rozwoju Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie był odpowiedzialny za wspieranie strategicznych działań Ministra Cyfryzacji w obszarze rozwoju kompetencji cyfrowych obywateli.

W zeszłym tygodniu na stanowisko Dyrektora Państwowego Instytutu Badawczego NASK został powołany Wojciech Pawlak, który zastąpił na tym stanowisku dr inż. Kamila Sitarskiego. Pawlak jest zaangażowany w funkcjonowanie NASK od lutego 2018 roku i do tej pory odpowiadał za tworzenie strategii rozwoju Instytutu, rozwój obszaru AI oraz badań naukowych.

SG / Informacja prasowa NASK

Reklama

Komentarze

    Reklama