Reklama

Polityka i prawo

Pracownik Facebooka naruszył regulamin. Tysiące dolarów za reaktywację kont

Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna
Fot. Pxfuel.com/Domena pubiczna

Pracownik Facebooka brał łapówki w wysokości tysięcy dolarów i reaktywował konta reklamodawców wcześniej zablokowane za naruszanie regulaminu platformy - podały media. Koncern potwierdził te doniesienia i poinformował, że osoba ta została zwolniona z pracy.

"To zachowanie całkowicie zabronione w myśl naszych zasad" - skomentował sprawę rzecznik koncernu w e-mailu przesłanym dziennikarzom serwisu BuzzFeed. "Nadal prowadzimy wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie i podejmiemy wszystkie niezbędne kroki" - zapewniła firma.

Zwolniony pracownik miał przyjmować łapówki za reaktywację kont reklamowych firmy Ads Inc. mieszczącej się w San Diego. Firma ta wcześniej prowadziła na Facebooku zorganizowaną akcję oszustw, których celem było skłonienie odbiorców do wykupienia drogiego abonamentu miesięcznego na produkt, przedstawianego jako okres próbny. W wyniku publikacji medialnych na ten temat firma Ads Inc ogłosiła w październiku, że kończy swoją działalność.

Senator z ramienia Partii Demokratycznej Mark Warner ocenia, że ujawnienie sprawy łapówek za reaktywację blokowanych przez Facebooka kont jest kolejnym dowodem na to, że platformy internetowe nie są godne zaufania, a świat reklamy internetowej jest wysoce skorumpowany. "Przez cztery lata zgłaszałem wątpliwości do Federalnej Komisji Handlu w związku z nadużyciami na rynku reklamy behawioralnej" - oświadczył Warner. "To nie tylko wyłudzenia kliknięć, ale też wykorzystywanie wielkości platform internetowych przez oszustów i przestępców, którzy bezpośrednio atakują amerykańskich konsumentów" - dodał.

Źródło:
PAP

Komentarze