Reklama

Polityka i prawo

Polska zacieśnia współpracę z Izraelem w obszarze cyberbezpieczeństwa

Fot. NASK
Fot. NASK

Przebywająca w Izraelu polska delegacja podpisała Memorandum Of Understanding o współpracy w obszarze cyberbezpieczeństwa pomiędzy NASK  i INCD (Israeli National Cyber Directorate – krajowy zarząd ds. cyberbezpieczeństwa w Izraelu). 

Porozumienie przewiduje wymianę doświadczeń i informacji o cyberzagrożeniach,  rozwój kompetencji i wspólne projekty innowacyjne. INCD jest jednostką podległą premierowi Izraela. Pełni funkcję ośrodka reagowania na incydenty cyberbezpieczeństwa. Działa w nim izraelski narodowy CERT. INCD jest też rządowym centrum kształtowania polityki państwa wobec cyberbezpieczeństwa oraz ośrodkiem badawczo-rozwojowym w tej dziedzinie. O pogłębieniu współpracy miały również rozmawiać zespoły CERTów z Polski i Izraela.

Krzysztof Silicki, Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji i Przemysław Jaroszewski, Kierownik CERT Polska uczestniczą w oficjalnej wizycie w Izraelu, w której bierze również udział wiceminister cyfryzacji Karol Okoński, Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Źródło: NASK

Komentarze