Reklama

Polityka i prawo

„Pamiętaj o maseczce”. Facebook i Instagram reagują na wzrost zakażeń Covid-19

Fot. Engin Akyurt/Pexels/Domena publiczna
Fot. Engin Akyurt/Pexels/Domena publiczna

Facebook i Instagram nakłaniają amerykańskich użytkowników do noszenia maseczek ochronnych, które są jednym ze środków walki z rozprzestrzenianiem się Covid-19. Platformy będą również promowały inne metody ostrożności.

Decyzja koncernu Marka Zuckerberga, którego własnością jest największy na świecie portal społecznościowy oraz platforma fotograficzna Instagram, ma związek z rosnącą w ostatnich dniach liczbą przypadków koronawirusa w USA - komentuje serwis Cnet.

Zalecenia bezpieczeństwa dla użytkowników będą widoczne w formie powiadomienia w górnej części strumienia aktualności w aplikacji mobilnej i na stronie Facebooka, a także w tym samym miejscu w aplikacji Instagram. Po kliknięciu w nie, komunikaty będą przekierowywały do centrum informacji na temat choroby Covid-19 wywoływanej przez koronawirusa, gdzie będzie można przeczytać więcej materiałów na temat sposobów ochrony przed zakażeniem oraz znaleźć dodatkowe odnośniki informacyjne do stron administracji ochrony zdrowia w USA.

Podczas pandemii koronawirusa liczba użytkowników usług Facebooka wzrosła. Jak przypomina Cnet, Facebook znalazł się również w ogniu krytyki w związku z falą dezinformacji na tematy związane z Covid-19, która nieustannie stanowi problem dla tej platformy społecznościowej. Nieprawdziwe treści dystrybuowane na Facebooku obiecują m.in. cudowne kuracje na koronawirusa oraz podają "informacje" na temat rzekomej szczepionki mającej chronić przed groźnym patogenem. W marcu Facebook z tego powodu stworzył specjalną sekcję informacyjną w strumieniu aktualności, która ma przekierowywać użytkowników do wiarygodnych informacji na temat wirusa i walki z nim.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama