Reklama

Polityka i prawo

#OSEWyzwanie – rusza wielki konkurs dla szkół

Fot. Ministerstwo Cyfryzacji
Fot. Ministerstwo Cyfryzacji

800 mobilnych pracowni multimedialnych składających się z 16 laptopów każda – to nagrody, które można zdobyć w konkursie #OSEWyzwanie. Zadanie konkursowe jest bardzo proste - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.

#OSEWyzwanie to konkurs dla szkół, który Ministerstwo Cyfryzacji organizuje wspólnie z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Przyjmowanie zgłoszeń zaczynamy w najbliższy poniedziałek (19 sierpnia), a na prace konkursowe czekamy do 16 września.

Pakiet nagród

Konkurs jest adresowany do wszystkich szkół w Polsce z miejscowości do 50 tysięcy mieszkańców. Jest o co walczyć. Do wygrania – 800 mobilnych pracowni komputerowych. A to nie wszystko, co można zdobyć biorąc udział w naszym konkursie. Szkoły, które podejmą #OSEWyzwanie zagwarantują sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego Internetu, a ich uczniowie będą mogli korzystać z mLegitymacji

Marek Zagórski - minister cyfryzacji

Zgłoszenie konkursowe musi obejmować:

  • Zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna.
  • Przygotowanie i wysłanie pracy konkursowej. Ministerstwo czeka na przygotowane przez uczniów plakatów pt. „Smart Szkoła”.
  • Zorganizowanie i zgłoszenie inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowanie (#CodeWeek2019) zwiększa szansę na wygraną 

Nie trać czasu

Na tej stronie znajdziecie też dokładną i prostą instrukcję jak się zgłosić do konkursu oraz regulamin #OSEWyzwania.

Termin ogłoszenia naszego konkursu nie jest przypadkowy. Druga połowa sierpnia to czas, kiedy dyrekcja i nauczyciele wracają do szkół. To też dobry moment na dopełnienie formalności związanych ze zgłoszeniem się do konkursu. Czas od powrotu uczniów do 16 września (czyli ostatniego dnia przyjmowania konkursowych zgłoszeń) warto za to poświęcić na przygotowanie plakatu. Już myślcie, co mogłoby się na nim znaleźć.

Naszym celem jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, ale przede wszystkim umożliwienie szkołom szerokopasmowego dostępu do bezpiecznego Internetu. Konkurs #OSEWyzwanie to kolejna inicjatywa, która przybliża nas do realizacji tego celu

 Marek Zagórski - minister cyfryzacji

Konkurs #OSEWyzwanie jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). To program dający szkołom dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu. Już widać jego pierwsze efekty.

Do połowy ubiegłego roku tylko 10% polskich szkół miało dostęp do szybkiego Internetu. Pierwsze szkoły zaczęły korzystać z usług OSE we wrześniu ubiegłego roku. W tym roku szerokopasmowy dostęp do sieci ma już 12 tysięcy placówek (czyli niemal połowa). Trzy tysiące szkół korzysta z usług OSE. Program stale nabiera tempa. Do końca roku z usług OSE korzystać będzie 10 tysięcy szkół (tyle szkół podpisało już umowy z operatorami).

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących konkursu #OSEWyzwanie, należy się skontaktować z Infolinią OSE tel.: +48 22 182 55 55. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 7:30–16:00.

Więcej informacji: www.konkurs.ose.gov.pl

Reklama

Komentarze

    Reklama