Reklama

Polityka i prawo

Nowi wiceministrowie cyfryzacji. Znamy nazwiska

Michał Gramatyka (Polska 2050) oraz Paweł Olszewski (PO) to nowi wiceministrowie cyfryzacji.
Michał Gramatyka (Polska 2050) oraz Paweł Olszewski (PO) to nowi wiceministrowie cyfryzacji.
Autor. Ministerstwo Cyfryzacji/ LinkedIN

Wiceministrami cyfryzacji zostali Michał Gramatyka (Polska 2050) oraz Paweł Olszewski (PO). Dołączyli oni do - wcześniej ogłoszonego - dr Dariusza Standerskiego.

Reklama

W Ministerstwie Cyfryzacji w piątek odbywa się pierwsze spotkanie z organizacjami społecznymi i branżowymi. Nowy wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski ogłaszał, że chce otworzyć się na dialog z branżą w obszarze cyfryzacji i wspólnie tworzyć „cyfrową wizję Polski”.

Reklama

Michał Gramatyka i Paweł Olszewski wiceministrami cyfryzacji

Reklama

Gawkowski ogłosił również, że nowymi wiceministrami cyfryzacji zostali: Michał Gramatyka (Polska 2050) oraz Paweł Olszewski (PO). Kilka dni wcześniej Olszewski w rozmowie z nami nie chciał potwierdzić, że zostanie wiceministrem.

Politycy dołączyli tym samym - jak informowaliśmy jako pierwsi - do dr Dariusza Standerskiego, który od kilku dni jest już wiceministrem. To współautor koncepcji cyfryzacji państwa według Lewicy, jaką przedstawiono w czasie kampanii wyborczej.

Czytaj też

Co z posłem Lubczykiem?

Jednocześnie - jak na razie - w zespole Ministerstwa Cyfryzacji nie ma posła Radosława Lubczyka, który sam potwierdzał, że ma zostać wiceministrem cyfryzacji.

Z kolei wicepremier i minister cyfryzacji w wywiadzie z naszym serwisem komentował: „W umowie koalicyjnej zawarliśmy pewne zobowiązania. Partie polityczne mogą wskazać kandydatów na szefów resortów czy na kierownictwo resortu spośród osób, które rekomendują. Zobowiązaliśmy się, że inne partie nie będą wywracały tego planu do góry nogami. Jestem po rozmowach z kierownictwami wszystkich partii, kandydatury są zgłoszone, ale będą jeszcze ostatecznie konsultowane. Wtedy będziemy na ten temat rozmawiać. Na pewno nie będę burzył naszych umów koalicyjnych. Będziemy też rozmawiać, jak będzie wyglądał podział kompetencji, gdy już te decyzje zapadną”.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama