Reklama

Polityka i prawo

Nowa współpraca na rzecz bezpieczeństwa

fot. Samuel King Jr/U.S. Air Force/eglin.af.mil
fot. Samuel King Jr/U.S. Air Force/eglin.af.mil

Boldon James Ltd podjęła współpracę z polskim dostawcą rozwiązań dla sektora bezpieczeństwa narodowego i użyteczności publicznej, MAW Telecom. Na mocy tej umowy MAW Telecom oferuje rozwiązania firmy Boldon James, w połączeniu z własnymi usługami, instytucjom rządowym i wojskowym oraz przedsiębiorstwom komercyjnym.

Boldon James Ltd, jest firmą technologiczną, specjalizującą się w specjalistycznych rozwiązaniach dla agencji rządowych oraz służb mundurowych w zakresie klasyfikacji danych, umożliwiających skuteczną ochronę danych, egzekwowanie kontroli i zarządzanie dystrybucją danych, ogłosiła dzisiaj, że podjęła współpracę z polskim dostawcą rozwiązań dla sektora bezpieczeństwa narodowego i użyteczności publicznej, MAWTelecom. Na mocy tej umowy MAW Telecom oferuje rozwiązania firmy Boldon James, w połączeniu z własnymi usługami, instytucjom rządowym i wojskowym oraz przedsiębiorstwom komercyjnym.

Boldon James SAFEmail Military Messaging wykorzystując protokoły komunikacyjne zapewnia bezpieczne przesyłanie wiadomości i plików w ramach NATO i narodowych sił zbrojnych. SAFEmail umożliwia bezpieczną obsługę i kontrolę danych, od jawnych po wysokie poziomy zastrzeżonych klasyfikacji rządowych w różnych środowiskach. 

Boldon James Classifier posiada również rozbudowaną platformę do zarządzania, która monitoruje i raportuje zdarzenia związane z klasyfikacją i obsługą sklasyfikowanych danych. Raporty te nie tylko potwierdzają zgodność z przepisami oraz wieloma regulacjami, ale także wspomagają zaawansowaną analizę zachowań użytkowników w celu identyfikacji i redukcji ryzyka oraz przyczyniają się do ciągłego pogłębiania wiedzy na temat ochrony informacji. Classifier integruje się z szeroką gamą narzędzi zewnętrznych i analitycznych, np. Data Loss Prevention (DLP), System Information Event Management (SIEM), Business Intelligence (BI), User Entity and Behaviour Analytics (UEBA), co poprawia wgląd w zarządzanie danymi, stanowiący podstawę strategii bezpieczeństwa organizacji.

Wierzymy, że połączenie usług MAW Telecom i rozwiązań Boldon James Data Classification zapewni klientom większe możliwości, pozwalając większej liczbie firm na skuteczną transformację strategii ochrony danych

Alan Borland, kierownik produktu SAFEmail w Boldon James

To partnerstwo pozwala nam dostarczać naprawdę wysokiej klasy rozwiązania w zakresie klasyfikacji danych dla klientów zarówno w środowiskach systemów otwartych, jak i zamkniętych. W związku z tym, że polskie instytucje wojskowe i rządowe potrzebują więcej rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, zarówno Classifier jak i SAFEmail pomogą rozwiązać te problemy

Marek Wośko, CEO MAW Telecom

 

Komentarze